• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-10095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهرداری سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی اردستان را پرداخت کند

کارشناس کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان بر ضرورت پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی اردستان از سوی شهرداری تاکید کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، حکمت ایزدی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی اردستان اظهار کرد: شهرستان اردستان در موضوع کتاب و کتابخوانی جز شهرستان‌های آخری است که هنوز برنامه استانی در مرکز شهرستان برگزار نکرده است.

وی افزود: رسالت کتابخانه‌ها آگاهی و آگاهی بخشیدن است و می‌تواند به نوعی کمک کننده بسیاری از دستگاه‌ها و مخصوصا شهرداری‌ها در هر شهری باشد.

کارشناس کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: این ضعف قانون است که مجموعه کتابخانه‌ها را آن قدر حقیر کرده است که تنها محل درآمد آنها را نیم درصد درآمد شهرداری‌ها قرار می‌دهد.

ایزدی با بیان اینکه تنها درآمد کتابخانه‌های عمومی به غیر از کمک‌های دولتی، نیم درصد درآمد شهرداری است، گفت: از شهرداری اردستان تقاضا داریم سهم کتابخانه‌های عمومی را واریز کند.

وی در ادامه برای احداث کتابخانه شهر مهاباد اردستان، گفت: در صورتی که ۱۵۰ میلیون ریال آورده وجود داشته باشد، استان نیز به این مقدار بودجه تخصیص خواهد داد.

کارشناس کتابخانه های عمومی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در صورتی که در روستاها توسط دهیاران نسبت به ایجاد کتابخانه اقدام شود، استان نیز در این زمینه کمک خود را خواهد داشت.

ایزدی تاکید کرد: تعداد هفت نفر در مجموع کتابخانه‌های اردستان فعالیت دارند که باید حقوق آنها از نیم درصد پرداختی شهرداری تامین شود.

در ادامه جلسه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اردستان گفت: در اردستان سه انجمن کتابخانه تشکیل شده است و این شهرستان دارای شش کتابخانه نهادی بوده که سه مورد آن شهری و سه مورد روستایی است.

فضل الله بصیرت با بیان اینکه ۳ هزار و ۲۷۱ نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند، تصریح کرد: کتاب تنها مقوله بشری است که با مطالعه آن اکثر مشکلات و بیشتر آسیب های اجتماعی برطرف خواهد شد.

کد خبرنگار: 13095

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: