• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 977-10195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی شهرستان:

خمینی شهر رتبه اول کاهش تصادفات استان را دارد

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر گفت: آمار تصادفات خمینی شهر نسبت به سال گذشته در تصادفات فوتی 51 درصد و در متوفیان تصادفات 55 درصد کاهش داشته که از لحاظ کاهش تصادفات رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ علی جعفرنژاد در حاشیه مراسم تجلیل از نمونه های عرصه ترافیکی شهرستان در گفتگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: به تازگی 15 دوربین کنترل ترافیک در سطح شهر نصب شده است و تعداد دیگری نیز با هماهنگی ادارات و شهرداری ها در سطح شهرستان نصب خواهد شد. امیدواریم که پلاک خوان دوربین ها هر چه زودتر فعال شود تا بتوانیم با پایش تصویری، ترافیک شهری را بیشتر کنترل کنیم.

وی با اشاره به نقش آموزش در کاهش ترافیک شهری افزود: همکاران ما در نیروی راهنمایی و رانندگی شهرستان با آموزش های همگانی در مدارس و مساجد، اجرای طرح های انضباط اجتماعی و برخورد با رانندگان متخلف تلاش کرده اند تا وضعیت ترافیکی شهر را بهبود بخشند. البته همکاری خوب ادارات به خصوص شهرداری با مجموعه پلیس نیز بی تاثیر نبوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر با اشاره به اینکه بیشترین آمار تصادفات را موتورسیکلت ها تشکیل می دهند، گفت: عدم توجه به قوانین راهنمایی رانندگی، عدم رعایت سرعت مطمئنه، عدم رعایت حق تقدم و عبور از چراغ قرمز توسط موتورسواران تصادفات زیادی را به دنبال می آورد. 

جعفری نژاد خاطر نشان کرد: توقف و توقیف موتور سیکلت ها یکی از راهکارهای پلیس برای کاهش تصادفات است که البته کافی نیست، آموزش نیز نیاز است.در خمینی شهر موتورسواری که موتورش توقیف می شود آموزش هم می بیند. آموزش در صدر برنامه ها است و مردم نیز باید برای کاهش مشکلات ترافیکی بیشتر توجه داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: