• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-6694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سفالینه های عباس اکبری در ایتالیا به نمایش گذاشته شد

هفت اثر از سفالینه های فلزفام کاشان دست ساخته های عباس اکبری در نمایشگاه "پنج کشور، یک چشم انداز" در ایتالیا به نمایش گذاشته شد.

عباس اکبری هنرمند سفالینه‌های فلزفام، در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان اظهار کرد:  سفال های به نمایش در آمده در این نمایشگاه در بردارنده لعاب های متنوع فلز فام همراه با خطوطی است که عباس اکبری از هفت سال پیش آنها را با به روز کردن گرافیک خطوط سفال های سده های میانه اسلامی کاشان به کار گرفته است .

وی افزود: "آرتورو مورا" از اسپانیا، "جیامپیترو رامپینی" و "گرادزیانو پریکولی" از ایتالیا، "جاناتان چیسول" از انگلستان، "جان کوژوال" از استرالیا  دیگر هنرمندانی هستند که هر کدام با هفت اثر رویکردهای متفاوتی از سفالینه های فلز فام را در این شهر تاریخی در معرض دید علاقمندان قرار داده اند.

استاد دانشکده هنر و معماری دانشگاه کاشان تصریح کرد: شهر تاریخی "گوبیو" در ایتالیا از جمله شهرهای تاریخی تولید کننده سفال های مایولیکا همراه با تزیینات لعاب های فلز فام در جهان محسوب می شود.

وی در مورد علت انتخاب این شهر گفت: سنت های نقاشی ایتالیایی روی ظروف سفالین مایولیکا با تزیینات لعاب های فلز فام شیوه ای منحصر به فرد و مختص این منطقه است که فرصتی برای انتخاب این شهر برای نمایش اولین دوره از این سلسله نمایشگاه است.

این هنرمند افزود: بافت شهری تاریخی "گوبیو" ایتالیا با قدمت بیش از ۵۰۰ سال، تلاش برای حفظ و نگهداری این ساختمان ها، وجود کارگاه های سفال، فروشگاه های سفال‌های عتیقه فلزفام و موزه این سفال ها از جمله جذابیت های این شهر  است که با وجود کوچکی مساحتش آن را یکی از شهر های مهم حوزه های فرهنگی ایتالیا کرده است .

اکبری تصریح کرد:  سلسه نمایشگاه های "پنج کشور ،یک چشم انداز " قرار است سال آینده در شهر  مانیسس اسپانیا و سال 2020 در  کاشان برپا شود که از جمله شهرهای سابقه دار این سفالینه ها هستند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: