• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-1395-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مشارکت بیش از 500 فرد و نهاد در جشنواره مروجان کتابخوانی

دبیر جشنواره مروجان کتابخوانی، گفت: بیش از 500 فرد و نهاد مروج کتابخوانی در پنجمین دوره این جشنواره شرکت کرده‌اند که این تعداد روبه افزایش است.

فرمهر منجزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: از ویژگی جشنواره مروجان کتابخوانی افزایش کمی و کیفی آثار، همراه با بهبود کیفی ایده‌ها، برنامه‌ها و کارهای انجام شده در عرصه ترویج‌ کتابخوانی نسبت به چهار دوره‌ برگزاری این جشنواره است.

وی افزود: مرحله نخست داوری این رقابت فرهنگی از بیست و سوم مهرماه آغاز شده که در این مرحله، پس از بررسی همه آثار، کارهایی که بیش‌ترین امتیاز را کسب کنند، به مرحله نهایی داوری راه پیدا خواهند کرد و نامزدها به تفکیک افراد و نهادهای فعال در ترویج کتابخوانی معرفی خواهند شد.

دبیر جشنواره مروجان کتابخوانی، تأکید کرد: با وجود آنکه 15 مهرماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره بود، اما به علت استقبال مخاطبان، این فرصت تا پنجم آبان ادامه داشته و مروجان کتابخوانی مستند اقدام‌ها و فعالیت‌هایشان را به دبیرخانه ارسال کنند، اما هم‌زمان داوری مرحله نخست نیز در چند نشست در دبیرخانه جشنواره انجام می‌شود.

منجزی تصریح کرد: از میان آثار دریافت شده در بخش نهادهای غیردولتی، بیشترین آثار مربوط به سازمان‌های مردم نهاد بوده و بعد از آن بخش خصوصی و مراکز خدمات عمومی، فضای مجازی و مروجان الکترونیک و واحدهای صنفی در این رقابت شرکت کردند.

دبیر جشنواره مروجان کتابخوانی گفت: بیشترین آثار در بخش افراد نیز مربوط به کتابداران، معلمان، نویسندگان و مترجمان، مربیان مهد کودک، هنرمندان، برنامه سازان رادیو، امامان جماعت، کتاب‌فروشان و دانش‌آموزان بود.

وی در خصوص داوری آثار افزود: تأثیر پایدار فعالیت مروجان کتابخوانی در میان مخاطب‌، نوآوری در شیوه‌های ترویج کتابخوانی، استفاده از امکانات و ظرفیت‌های مردمی، جلب مشارکت افراد و گروه‌های مختلف، اثربخشی در جامعه، فعالیت گروهی و داوطلبانه از جمله معیارهای داوری آثار است.

منجزی تصریح کرد: ترویج کتابخوانی، فعالیتی تدریجی و مستمر است که افراد و نهادهایی که مستمر در این زمینه فعالیت می‌کنند، از امتیاز بیشتری برخوردار هستند و باید که از آن‌ها حمایت شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: