• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-2795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان:

ورود بی‌ضابطه خودروهای آفرود به مرنجاب ممنوع می‌شود

رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان گفت: با توجه به ناهماهنگی‌های گذشته و ورود و خروج بی‌ضابطه ماشین‌های آفرود و دو دیفرانسیل از این پس باید مجوز کلوپ سافاری استان برای این خودروها صادر شود تا ورودشان بلامانع باشد.

حسین انصاری‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل در خصوص مشکلات زیست‌محیطی به وجود آمده در منطقه کویر مرنجاب، اظهار کرد: هر جا نظم و انضباط نباشد خرابی و تباهی جایگزین آبادی خواهد شد و لذا بر همین اساس کلوپ سافاری اصفهان تصمیم گرفت تا از ورود خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل به منطقه بین‌المللی گردشگری مرنجاب ممانعت کند تا با هماهنگی و تأیید این کلوپ سفرهای خودروها انجام شود.

وی افزود: هدف ما خدمت به طبیعت، محیط زیست و آیندگان است٬ اگر بر همین منوال قدیم تاکنون با کویر مرنجاب رفتار کنیم به زودی شاهد نابودی این منطقه بکر و بی‌نظیر خواهیم بود٬ چیزی که ما را بیش از هر چیز ناراحت می‌کند. اثرات مخرب زیست‌محیطی که پس از پایان سفر خودروهای آفرود و دو دیفرانسیل بر جای می‌ماند ٬ چوب‌های سوخته٬ ریگ‌های جابجا شده٬ گیاهان و جانوران از بین رفته و انبوه زباله که این منطقه را زشت و ناهمگون می‌کند٬ چیزی که اگر حیوان وحشی آنجا باشد چنین صحنه‌هایی دیده نمی‌شود و برخی از انسان‌ها از وحوش مخرب‌تر هستند.

رئیس کلوپ سافاری جنوب غرب کشور ادامه داد: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی مجوز ساماندهی خودروهای سافاری را برای پیشگیری و حفظ محیط زیست کویر مرنجاب گرفتیم و این اقدام هم برای انسان‌ها، مسافران و گردشگران مفید است و هم برای حیات وحش و محیط زیست مرنجاب و از اهالی رسانه می‌خواهیم به کمک ما بیایند و با اطلاع رسانی و شفافیت کامل به محیط زیست و مرنجاب ٬ این نگین زیبای کویر ایران خدمت کنند.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: