• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

الهیاری:

اصفهان بستر گردشگری شبانه را دارد، اما زیرساخت نه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: در موضوع احیای گردشگری شبانه اصفهان اتفاق نظر وجود دارد، اما این موضوع نیازمند برنامه عملی است و اگر چنین برنامه عملی وجود داشته باشد میراث برای همکاری آمادگی کامل دارد.

فریدون الهیاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص برگزاری رویدادهای گردشگری چگونگی وضعیت این مهم در استان اصفهان، اظهار کرد: در شهرستان‌های مختلف استان حداقل یک رویداد مهم گردشگری رخ می‌دهد و جشنواره‌های مهمی مثل جشنواره انار، انگور، زعفران، گل، سیب و ... برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در سال 97 تاکنون 73 رویداد بزرگ ثبت شده است، افزود: برخی از این رویدادها سالیان درازی بود که برگزار می‌شد، اما برخی دیگر مثل رویداد آفتاب خور و بیابانک برای اولین بار برگزار و ثبت شدند. این رویدادها می‌توانند موجب جذب گردشگر شوند و از این موضوع اطلاع داریم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان ادامه داد: جشنواره گلاب‌گیری در قمصر کاشان نمونه خوبی از رویدادهایی است که به رویدادی گردشگری بدل شده و امروز یک نمونه کامل از رویدادی است که به سودرسانی رسیده است.

الهیاری با بیان اینکه باید برای توریست‌ها در شهرهایی که اقامت می‌کنند برنامه داشته باشیم و جاذبه بیشتر ایجاد کنیم، تصریح کرد: موضوع گردشگری شبانه دارای محدودیت‌ها و مشکلاتی است، این مهم نیازمند برنامه‌ریزی مفصلی است که انجام بپذیرد و باید محورهایی اساسی در شهر برای گردشگری شبانه تعریف شود.

وی تاکید کرد: اصفهان بستر لازم برای گردشگری شبانه را دارد، اما زیرساخت‌های لازم را نیز باید داشته باشد. بحث محور پل مارنان تا پل شهرستان یکی از محورهایی است که می‌شود در آن گردشگری شبانه را اجرایی کرد هرچند که نبود آب موجب کاسته شدن از حضور مردم شده، اما می شود با گردشگری شبانه چنین محوری را احیا کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان حیات فرهنگی شهر و پویایی شهر را شرط اصلی گردشگری شبانه دانست و گفت: باید سینماها و تئاترهای شبانه برای توریست‌ها فراهم باشد. در ایام مذهبی به خصوص محرم و صفر باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، اما نیازمند عزمی جدی است.

الهیاری با بیان اینکه در مورد احیای گردشگری شبانه در اصفهان بارها در جلسات نقد و بررسی شده است و حتی محورهای آنها نیز بارها مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار کرد: در موضوع احیای گردشگری شبانه اصفهان اتفاق نظر وجود دارد، اما این موضوع نیازمند برنامه عملی است و اگر چنین برنامه عملی وجود داشته باشد میراث برای همکاری آمادگی کامل دارد.

کد خبرنگار:13023

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: