• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-2194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

ششم آبان ماه با فرهنگ و هنر

آغاز به کار برنامه‌های پاتوق فیلم کوتاه اصفهان پس از ماه‌ها وقفه، خوش‌ترین خبر فرهنگی ششمین روز از ماه آبان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، پاتوق فیلم کوتاه اصفهان از سال 1395 شکل گرفت و هر هفته به‌صورت رایگان اقدام به اکران و نقد فیلم‌های کوتاه می‌کرد. پس‌ازاینکه سالن سینما تک انجمن سینمای جوانان اصفهان در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان از این پاتوق گرفته شد، آن‌ها با حمایت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی اصفهان کار خود را در سالن نگارستان ادامه دادند، اما استاندارد نبودن سالن و بی‌توجهی مسئولان فرهنگی به مشکلات این پاتوق، باعث توقف چندماهه اجرای برنامه‌های آن شد. امروز خبر رسیده است که فصل جدید پاتوق فیلم کوتاه اصفهان در پردیس سینمایی سیتی سنتر آغاز می‌شود. برای ششم آبان ماه چه خبری خوش‌تر از این؟

نمایشگاه‌های برپاشده

برای دیدن نمایشگاه "جهان موازی" با آثاری از محمد کرمی پور و شهرزاد آمین فقط تا 7 آبان ماه فرصت هست. این نمایشگاه از ساعت 11 تا 20 در گالری گذار میزبان علاقه‌مندان است.

برپایی نمایشگاه گروهی "جلوه‌های عاشورایی" تا 8 آبان ماه در گالری سعدی ادامه دارد. این نمایشگاه میزبان آثاری از 20 هنرمند عکاس است. 

نگارخانه سیتی سنتر این روزها میزبان نمایشگاه گروهی نقاشی است که تا 9 آبان ماه هر روز از ساعت 10 تا 22 پذیرای دوستداران هنر است.

برای دیدن نمایشگاه عکس "قاچاق سوخت" با آثاری از صادق سوری در گالری نگرش تا 9 آبان ماه هر روز از ساعت 10 تا 22 فرصت هست.

"زندگی‌ام، کارهایم، کارهایمان" نام نمایشگاهی از آثار بهارک کشانی است که تا 10 آبان ماه هرروز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 علاقه‌مندان را به خانه  تاریخی صفوی فرامی‌خواند.

نمایشگاهی از آثار نگارگری "سمانه امید زاد" و "آتوسا صادقیان" در گالری نقش خانه هنرهای سنتی برپاشده که تا 13 آبان ادامه دارد و هر روز از ساعت 10 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "خیالی سازی در قلمکار" با آثاری از عباس گیاهی را تا 15 آبان ماه هرروز از ساعت 8:30 تا 13 و 14:30 تا 17 می‌توان در موزه گرمابه علی‌قلی آقا دید.

نمایشگاه "خاطرات یک روح" تا 15 آبان ماه هر روز از ساعت 9 تا 22 در شهر کتاب اصفهان برپاست.

پنجمین نمایشگاه گروهی "طراحی معاصر اصفهان" تا 16 آبان ماه هرروز به‌جز دوشنبه‌ها از ساعت 16 تا 19 در گالری اکنون میزبان علاقه‌مندان است.

"لغزیدن از خط مستقیم" نام نمایشگاهی از آثار ایمان ایزدی نیا، داوود درّا و حسین حسینی است که از 27 مهرماه در گالری امروز برپاشده و تا 21 آبان ماه هرروز به‌جز روزهای سه‌شنبه و جمعه از ساعت 11 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه نقاشی "شکل‌ها در گریز" با آثاری از اکبر یادگاری تا 24 آبان ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 در گالری متن، پذیرای علاقه‌مندان به هنر نقاشی است. 

نمایشگاه عکس "تهران غیررسمی" با آثاری از یوریک کریم مسیحی نیز تا 24 آبان ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 دوستداران هنر را به گالری سایان فرامی‌خواند.

برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری

پاتوق یکشنبه‌های تئاتر حوزه هنری موضوع این هفته خود را به خوانش و نقد نمایشنامه "خاتون" اثر مصطفی شیرخانی اختصاص داده است. این برنامه امروز رأس ساعت 16 در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

جلسه ادبی شرح مثنوی معنوی با موضوع "اسرار درون" امروز رأس ساعت 18 در خانه تاریخی صفوی برپا می‌شود.

به همت کانون فیلم و عکس دانشگاه اصفهان، امروز رأس ساعت 12:30 بحث و گفتگویی پیرامون فیلم "یک ادیسه فضایی 2001" در کلاس شماره 18 دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه برگزار می‌شود.

کارگاه آموزشی "معماری در قاب معاصر" با حضور میلاد غربی نیز از سوی کانون عکس خمینی‌شهر امروز رأس ساعت 14:30 در خانه سرتیپ سدهی برپاست.

نمایش‌های روی صحنه

نمایش آموزشگاهی "آذر میدخت" به نویسندگی میلاد حسینی و کارگردانی احمد اشرفیان تا 7 آبان ماه هر شب رأس ساعت 19:45 در موسسه بسته نگار به روی صحنه می‌رود.

نمایش "به روایت سگ زرد، برادر شغال" به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد سجادی را تا 14 آبان ماه هر شب رأس ساعت 18 در تالار هنر می‌توان دید.

"راز رود کوچک" نام نمایشی آیینی به نویسندگی محمدرضا آریانفر، با کارگردانی مریم عرب است که تا 15 آبان ماه هرروز صبح ویژه مدارس رأس ساعت 8:30، 10 و 13 و هرروز عصر ویژه خانواده  فرهنگیان، رأس ساعت 18 در کانون فرهنگی و تربیتی سلمان فارسی خمینی‌شهر اجرا می‌شود.

فیلم‌های روی پرده

پاتوق فیلم کوتاه اصفهان امروز فیلم‌های کوتاه "حس"، "با هم تنها"، "آفساید"، "موازی قرمز"، "خاموش"، "با" و "فصل آخر" را رأس ساعت 16:30 به‌صورت رایگان در پردیس سینمایی سیتی سنتر اکران می‌کند.

در پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هشتگ"، "تنگه ابو قریب" و "انتقام جویان، جنگ ابدیت" را می‌توان دید.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران فیلم‌های "هندی و هرمز"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "ماهورا"، "جاده قدیم"، "عرق سرد" ، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هشتگ"، "هزارپا"، "تنگه ابو قریب" و "انتقام جویان جنگ ابدیت" است.

در سینما فلسطین فیلم‌های "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هشتگ" و "تنگه ابو قریب"، در سینما سپاهان فیلم‌های "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ"، در سینما قدس فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "هزارپا" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" اکران می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: