• دوشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان:

نوسانات نرخ دلار موجب افزایش کارت‌فروشی گازوئیل شد

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان با بیان اینکه مشکل امروز کشور مصرف بالای سوخت است، گفت: بالارفتن نرخ دلار موجب افزایش کارت فروشی نفت گاز شده است، البته استفاده دوباره از کارت سوخت بخشی از مشکلات مربوط به قاچاق بنزین را حل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، حسین صادقیان بعدازظهر امروز (دوشنبه) در جلسه هم‌اندیشی انجمن جایگاه‌داران استان با مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان، با اشاره به مصرف بی‌رویه فراورده‌های سوختی در کشور، اظهار کرد: یکی از مصیبت‌های بزرگ کشور مصرف بالای انرژی است، به‌نحوی‌که جامعه ترمز مصرف خود را فراموش کرده است.

وی با بیان اینکه در ایران به ازای هر 10 سال، مصرف سوخت دو برابر می‌شود که این آمار در اروپا به ازای هر 50 سال است، تأکید کرد: ایران پیشتاز مصرف انرژی و سوخت در دنیاست به گونه‌ای که بعد از ونزوئلا بی‌ارزش‌ترین، بی‌بهاترین قیمت مربوط به نرخ بنزین است.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان با تأکید بر ضرورت کیفی سازی جایگاه‌ها برای افزایش درآمد به جای افزایش لیتراژ، اظهار کرد: میانگین مصرف بنزین ایران در 100 کیلومتر 11 لیتر است، اما این میزان در ژاپن و آلمان 2.5 لیتر و در فرانسه 1.9 لیتر است. 

وی افزود: البته دلیل مصرف پایین بنزین در کشورهای دیگر مربوط به توسعه زیرساخت‌ها بوده که موجب عدم تمایل مردم در استفاده از خودروهای شخصی خود است.

صادقیان با تأکید بر اینکه دولت در بخش سوخت و به خصوص بنزین طرح‌های مختلفی دارد، تصریح کرد: متأسفانه مشکل امروز در مصرف بالای سوخت است.

وی با بیان اینکه سیستم جایگاه‌داری برای افزایش درآمد در کشور باید متحول شود، گفت: در حال حاضر 90 درصد جایگاه‌های اصفهان در رده ممتاز هستند و طرح درجه‌بندی جایگاه‌ها موجب احیاء جایگاه‌های استان شده است.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان افزود: مطابق درجه‌بندی جدید جایگاه‌هایی که در رده ممتاز قرار دارند به مدت یک سال در این رده باقی می‌مانند و جایگاه‌های دیگر نیز چهار ماه فرصت دارند با رفع ایرادات، درجه خود را ارتقا دهند.

وی با تأکید بر اینکه جایگاه‌ها می‌توانند با استقلال خود درآمد کسب کنند، گفت: انجمن جایگاه‌داران اصفهان می‌تواند با آموزش‌های فنی حرفه‌ای اعضای خود مشکلات جایگاه‌ها را در درون خود انجمن مرتفع کنند.

به گفته صادقیان، انجمن جایگاه داران استان اصفهان باید حوزه مسئولیت خود را افزایش دهد و با اندیشه، ساختارها را تغییر دهند.

وی همچنین در خصوص گلایه جایگاه داران از تبخیر فراورده‌ها، اظهار کرد: این موضوع بررسی‌شده و دراین‌باره خدشه‌ای به مدیریت جایگاه‌ها وارد نمی‌کنیم و معتقدیم که حدود 70 درصد تبخیر مربوط به خود فراورده و در جریان توزیع انجام می‌شود به‌هرحال هر ناحیه و جایگاهی وظیفه دارد میزان نشتی خود را اعلام کند.

مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان با اشاره به اینکه به دلیل افزایش نرخ ارز متأسفانه قاچاق نفت گاز افزایش یافته است، اظهار کرد: بالارفتن نرخ دلار موجب افزایش کارت فروشی نفت گاز شده است، البته استفاده دوباره از کارت سوخت بخشی از مشکلات مربوط به قاچاق بنزین را حل خواهد کرد، اما باید پیگیر زیرساخت‌ها باشیم.

وی همچنین در خصوص مطالبات جایگاه داران، گفت: شرکت پخش فراورده‌های نفتی به دنبال پرداخت مطالبات جایگاه داران و همچنین کرایه حمل سوخت است.

کد خبرنگار: 13036انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: