• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1893-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساخت كرم آرايشی بهداشتی زالو توسط محققان دانشگاه كاشان

تيم تحقيقاتی گروه شيمی تجزيه دانشگاه كاشان موفق به توليد كرم آرايشي بهداشتی از روغن زالو شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه کاشان، مدير اين طرح تحقیقاتی با بيان اينكه يكی از فرآورده‌های زالو، روغن آن است، اظهار کرد: استفاده از روغن زالو باعث افزايش گردش خون و خون رسانی در برخی اندام‌های بدن مانند عضلات می‌شود.

سعيد معصوم افزود: در طب سنتی از اين روغن برای افزايش رشد و حجم موضعی عضلات استفاده شده است كه امروزه اثرات شگفت انگيز آن شناخته شده و می‌تواند جايگزين مناسبی برای كرم‌های شيميايی، بوتاكس‌ها و يا جراحی‌های همراه با عوارض ناخوشايند باشد.

وي خاطرنشان كرد: روغن زالو از طريق پوست و با ماساژ دادن جذب بدن شده و با حذف سلول‌های مرده بدن، سبب جايگزينی سلول‌های زنده با سلول‌های مرده می‌شود و به واسطه فرايند كلاژن‌سازی از پيری زودرس جلوگيري می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه كاشان افزود: با توجه به ويژگی‌های ممتاز روغن زالو، اين تيم تحقيقاتي، درصدد تدوين استاندارد براي روغن زالو و استحصال روغن با كيفيت از زالو  و ساخت و توليد بهينه محصولات آرايشی و بهداشتی با محوريت روغن زالو هستند.

وي با بيان اينكه ساخت محصول اوليه كرم زالو انجام شده و تحقيقات ميدانی در حال اجرا است، اظهار اميدواري كرد: اين محصول با كيفيت داخلی بتواند جايگزين مناسبی برای محصولات مشابه خارجی باشد و بتوان در راستای توليد ملی و كارآفرينی گام موثری برداشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: