• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-4594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کرمانشاه، غم دیده رقص طبیعت+فیلم

34 درجه شمالی، 46 درجه شرقی، شاید اگر این اعداد قدری متفاوت بود، من یا شما غم دیده رقص طبیعت بودیم ولی در هرحال، چو عضوی به درد آورد روزگار، دگر عضو ها را نماند قرار.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، عصر روز گذشته، گالری عکس‌های "علی‌رضا وثیق انصاری"، با دید متفاوتی به واقعه زلزله کرمانشاه، افتتاح شد. این نمایشگاه که روایتگر روزهای نخست رخداد این واقعه تا امسال و "همین چندی پیش" است، اشکال اجتماعی شهر و مردم زلرله زده را، از دید شخصی نمایش می‌دهد که ضرری متحمل نشده اما همراه این مردم، در شرایط سختی، ایام بعد از حادثه، به طبیعت اعتماد کرده و در کنار مردم آسیب دیده به ثبت تصویری لحظات پرداخته است.

مجموعه عکس "34 درجه شمالی، 46درجه شرقی" شامل بازه‌های زمانی مختلفی است. روزهای اول زلزله و غم و استرس مرگ یا زندگی افراد، روزهای عاشقانه امداد رسانی مردمی، تصاویری از کودکانی که دنیای کودکانه شان را زیر آوار مدارس جستوجو می‌کنند، شروع روال عادی زندگانی قدری پس از وقوع این حادثه ناگوار، شروع بهار و روزی نو همراه با عشق ادامه زندگی با آغاز سال جدید و نوروز و در آخر، هم اکنون، که یک سال از آن حادثه گذشته، اما آیا فقط یک سال بر مردم آن منطقه گذشته؟

سال گذشته چنین روزهایی، ایران درگیر غم بزرگ زمین لرزه کرمانشاه‌اش شد و اما امروز، بعد از گذشت یکسال هنوز شاهد غم و رنج مردم در این خاک هستیم. مردمی که هنوز در کانکس زندگی می‌کنند، از کار و زندگی خود بیش از یک سال عقب افتاده‌اند و اندوه از بین رفتن خانواده ها و شهرشان هنوز از دلشان نرفته و نیازمند دلجویی عظیمی هستند تا در مقابل جبر روزگار، باز بزیند... 

حضور در این نمایشگاه که تا 23آبان ماه در گالری نگرش اصفهان برقرار است، شاید لحظاتی درد این زلزله را در سوز و سرمای پاییزی پس از یکسال در خاطرات زنده کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: