• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

سیزدهم آبان ماه با فرهنگ و هنر

دانشگاه اصفهان رتبه چهارم و دانشگاه کاشان رتبه پنجم کشوری را در نظام رتبه‌بندی "یو. اس. نیوز" کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، نظام رتبه‌بندی "یو. اس. نیوز"، رتبه بیش از ۱۸۰۰ دانشگاه جهان را بر اساس ۱۳  شاخص نظرسنجی منطقه‌ای پژوهشی ازجمله تولیدات علمی، کتاب، کنفرانس، استنادات، تعداد انتشارات و... اعلام کرده که بر اساس آن، رتبه بین‌المللی دانشگاه اصفهان 1127 و رتبه دانشگاه کاشان 1182 اعلام‌شده است. این دو دانشگاه در سطح کشور به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را کسب کرده‌اند.

نمایشگاه‌های برپاشده

امروز آخرین روز برپایی نمایشگاه آثار نگارگری "سمانه امید زاد" و "آتوسا صادقیان" در گالری نقش خانه هنرهای سنتی است. این نمایشگاه از ساعت 10 تا 20 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه آثار اولین مدرسه تابستانی صنایع‌دستی نیز تا 14 آبان ماه هرروز از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 در ایده گالری برپاست.

برای دیدن این نمایشگاه‌ها تا 15 آبان ماه فرصت هست:

سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان که بازدید از آن هرروز از ساعت 9 تا 20 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان میسر است.

نمایشگاه "فرار از خانه پدری" با آثاری از میلاد رجب‌زاده در گالری اکنون که هر روز از ساعت 16 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "خیالی سازی در قلمکار" با آثاری از عباس گیاهی که هر روز از ساعت 8:30 تا 13 و 14:30 تا 17 در موزه گرمابه علی‌قلی آقا برپاست.

نمایشگاه "خاطرات یک روح" که امکان بازدید از آن هر روز از ساعت 9 تا 22 در شهر کتاب اصفهان فراهم است.

نمایشگاه گروهی هنرجویان امیر مسعود مظاهری که هر روز از ساعت 10 تا 22 تماشاگران را به نگارخانه سیتی سنتر فرامی‌خواند.

نمایشگاه "نگاره‌های شیرین" با آثاری از علیرضا انجیلی که در نقش خانه هنرهای سنتی برپاشده و هرروز از ساعت 10 تا 19 پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری نگاه نو که هرروز از ساعت 17 تا 20 می‌توان آن را دید.

نمایشگاه "محرم"، شامل 50 عکس منتخب با مشارکت عکاسان خبرگزاری ایسنا و ایکنا منطقه اصفهان از 12 آبان ماه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برپاشده و تا 16 آبان ماه ادامه دارد.

پنجمین نمایشگاه گروهی "طراحی معاصر اصفهان" تا 16 آبان ماه هر روز به‌جز دوشنبه‌ها از ساعت 16 تا 19 در گالری اکنون میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه عکس "جلوه‌های عاشورایی" نیز تا 19 آبان ماه در گالری آفتاب شاهین‌شهر برپاست. تعزیه، از نگاه 20 هنرمند عکاس موضوع این نمایشگاه است.

"لغزیدن از خط مستقیم" نام نمایشگاهی از آثار ایمان ایزدی نیا، داوود درّا و حسین حسینی است که از 27 مهرماه در گالری امروز برپاشده و تا 21 آبان ماه هرروز به‌جز روزهای سه‌شنبه و جمعه از ساعت 11 تا 19 می‌توان به تماشای آن رفت.

سومین نمایشگاه گروهی نقاشی "پژوهشگران فرهنگ و هنر ایرانی" به‌تازگی در گالری نقش خانه مجتمع سوره برپاشده است. این نمایشگاه را تا 23 آبان ماه هرروز از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 می‌توان دید.

نمایشگاه عکس "34 شمالی، 46 شرقی" با آثاری از علیرضا وثیق انصاری تا 23 آبان ماه در گالری نگرش برپاست و امکان بازدید از آن هرروز از ساعت 10 تا 22 فراهم است.

نمایشگاه نقاشی "شکل‌ها در گریز" با آثاری از اکبر یادگاری تا 24 آبان ماه هرروز از ساعت 17 تا 20 در گالری متن، پذیرای علاقه‌مندان به هنر نقاشی است. 

نمایشگاه عکس "تهران غیررسمی" با آثاری از یوریک کریم مسیحی تا 24 آبان ماه هرروز از ساعت 16 تا 20 دوستداران هنر را به گالری سایان فرامی‌خواند.

تماشای نمایشگاه نقاشی "21 گنجفه" با آثاری از عیسی چولاندیم نیز تا 5 آذرماه هرروز از ساعت 11 تا 20 در گالری گذار میسر است.

برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری

حوزه هنری اصفهان سلسله نشست‌های "پاتوق اندیشه" را با حضور جمعی از نویسندگان تا 14 آبان ماه هرروز رأس ساعت 17 در سیزدهمین نمایشگاه کتاب اصفهان، سالن نقش‌جهان، غرفه 333 برگزار می‌کند.

نشست "آشنایی با سینمای ایتالیا" امروز رأس ساعت 17 در موسسه فرهنگی رویش مهر برپا می‌شود.

به همت کانون فیلم و عکس دانشگاه اصفهان امروز رأس ساعت 12 در کلاس 18 دانشکده ادبیات و علوم انسانی بحث و گفتگویی پیرامون فیلم "Blow up" برپاست.

"چگونه یک عکس پرتره زیبا خلق کنیم" نام کارگاهی آموزشی است که به همت کانون عکس انجمن سینمای جوانان خمینی‌شهر امروز رأس ساعت 17 با حضور احمد ریحان در محل این انجمن برگزار می‌شود.

نمایشنامه خوانی

نمایشنامه "تاریکخانه" به نویسندگی صادق هدایت، امروز رأس ساعت 18 در کافه زیرزمین با کارگردانی وحید عالم اجرا خوانی می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

نمایش "به روایت سگ زرد، برادر شغال" به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد سجادی را تا 14 آبان ماه هر شب رأس ساعت 18 در تالار هنر می‌توان دید.

"راز رود کوچک" نام نمایشی آیینی به نویسندگی محمدرضا آریانفر، با کارگردانی مریم عرب است که تا 15 آبان ماه هرروز صبح ویژه مدارس رأس ساعت 8:30، 10 و 13 و هرروز عصر ویژه خانواده  فرهنگیان، رأس ساعت 18 در کانون فرهنگی و تربیتی سلمان فارسی خمینی‌شهر اجرا می‌شود.

نمایش "مرشد عباس" به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمدرضا بزرگ زاد اجرای خود را در سالن اصلی مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان آغاز کرده است. این نمایش تا 25 آبان ماه هر شب رأس ساعت 19 به روی صحنه می‌رود.

فیلم‌های روی پرده

پاتوق فیلم کوتاه اصفهان امروز فیلم‌های "در جنگل"، "باگ"، "یال و کوپال" را رأس ساعت 16:30 در پردیس سینمایی سیتی سنتر به‌صورت رایگان اکران می‌کند. در این برنامه همچنین از فیلم های کوتاه "تراداد" ساخته محدثه تیموری و "بادکنک سفید" ساخته مرضیه جهانبخش رونمایی خواهد شد.

سینمای هنر و تجربه اصفهان از امروز اکران مجموعه فیلم "چهره‌های ایرانی" را آغاز می‌کند. "در جست‌وجوی صبح" که مستندی درباره عبدالرحیم جعفری و انتشارات امیرکبیر است و به کارگردانی مهدی شیخان ساخته‌شده در همین راستا امروز رأس ساعت 19 در پردیس سینمایی اصفهان سیتی سنتر به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌های "مواجهه"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "جاده قدیم"، "عرق سرد"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هشتگ"، "هزارپا" و "تنگه ابو قریب" نیز از دیگر فیلم های روی پرده سالن‌های پردیس سینمایی سیتی سنتر است.

در پردیس سینمایی چهارباغ می‌توان انیمیشن "در مسیر باران" و فیلم‌های "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هشتگ" و "تنگه ابو قریب" را دید.

در سینما فلسطین فیلم‌های "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ"، در سینما سپاهان فیلم‌های"لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ"، در سینما فرهنگیان فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران" و "هزارپا" و در سینما قدس فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" اکران می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: