• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-7195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه گلپایگان:

نباید در تشخیص دشمن اشتباه کرد

امام جمعه گلپایگان گفت: ملت رشید ایران، جوانان فهیم و دشمن شناس فهمیده بودند منشا توطئه‌ سال‌های نخست انقلاب اسلامی سفارت آمریکا است که به حق لانه جاسوسی لقب گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی کرامتی در مراسم راهپیمایی 13آبان، اظهار کرد: امروز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در تقویم و تاریخ کشور اسلامی نام‌گذاری شده است. استکبار یعنی گروه یا قدرتی که برای خود حق مضاعف قائل است و برای رسیدن به حقی که توهم آن را دارد حاضر است دست به هر عمل و جنایتی بزند ولو با زیر پاگذاشتن حقوق ملت‌ها؛ ملت‌ها را به بند می‌کشد برای اینکه بتواند به منافع خود دست پیدا کند حتی اگر منافعی نامشروع باشد.

وی ادامه داد: استکبار و استکبار ستیزی در فرهنگ دینی ما جایگاه ویژه‌ای دارد و در آیات متعددی به آن اشاره شده است. به عنوان یک مسلمان و شیعه باید وظیفه خود را در مواجه با پدیده‌ای به نام استکبار به درستی بفهمیم تا در انجام وظیفه قصور نداشته باشیم.

امام جمعه گلپایگان گفت: پیام سیدالشهدا (ع) در روز عاشورا مبارزه با ستم و ظلم و برخورد قهرآمیز با هر عنصر و پدیده‌ای که عزت یک مؤمن را  خدشه‌دار می‌کند، است، همچنین  ظلم نکردن و ظلم نپذیرفتن از اصول مسلم مکتب اسلام است.

کرامتی افزود: ملت ایران و جوانان، دشمن شناس و فهمیده بودند منشأ توطئه‌های سال‌های نخست انقلاب اسلامی سفارت آمریکا است که به حق لانه جاسوسی لقب گرفت، پس حمله ور شدند و لانه جاسوسی را تصرف کردند، اقدامی که توسط امام راحل تأیید و آن را انقلاب دوم نامیدند.

امام جمعه گلپایگان خاطرنشان کرد: امام راحل پیش‌بینی کردند که مبادا در آینده افرادی پیدا شوند که با ادبیات دیپلماسی این حرکت بزرگ و انقلابی را رد کنند، کما اینکه این اتفاق در یک مقطعی افتاد، دورانی که محنت انقلاب اسلامی بود، دورانی که اصلاحات حاکم بود و دیدید که چه اتفاق‌هایی که رخ نداد، حتی راهپیمایی 13آبان را در روز دوازدهم برگزار کردند.

وی یادآورشد: دشمن شناسی وظیفه‌ای است که قرآن به ما گوشزد می‌کند، در تشخیص دشمن نباید اشتباه کرد دشمن شماره یک آمریکا است و اسرائیل و عربستان کسانی هستند که از آمریکا فرمان می‌برند.

به گزارش ایسنا؛ راهپیمایی 13آبان در شهرستان گلپایگان هم‌زمان با سراسر کشور با حضور پرشور و باشکوه آحاد مردم برگزار شد.

کد خبرنگار:13083


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: