• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-2493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/پایان نامه/

برنامه‌ریزی درسی پنهان و تربیت بهتر دانش‌آموزان

یافته‌های یک پژوهش نشان می‌دهد دانش آموزان در ارتباط با مهارت‌هاي شهروندي تجارب مثبت و منفي زيادي کسب می‌کنند که بیانگر تغييرات در نگرش و اخلاق است و درنتیجه آگاهي از آن، برنامه‌ريزي براي مسئولان جامعه را آسان‌تر مي‌کند.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، امین ملازهی دانشجوی دکتری تخصصی رشته برنامه‌ریزی درسی به بررسی "تحلیل برنامه درسی پنهان براساس مولفه‌های تربیت شهروندی موثر در دوره دبیرستان" پرداخت.

این تحقیق مبتني بر پژوهش پديدارشناختي بوده و به تبيين تجارب زيسته دانش آموزان می‌پردازد. در این مطالعه دانش‌آموزان پسر و دختر سال‌هاي سوم و چهارم متوسطه نظري در سه رشته‌ رياضي و فيزيک، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني 6 منطقه آموزشي استان سيستان و بلوچستان بررسی شدند.

هدف کلي از انجام اين پژوهش، تحليل برنامه درسي پنهان بر اساس مولفه‌هاي تربيت شهروندي موثر در دوره دبيرستان است، چرا که برنامه درسي پنهان مهمترین نقش را در تربیت مهارت‌هاي شهروندي در دانش آموزان دارد.

یافته‌های این تحقیق نشان داد که دانش‌آموزان در ارتباط با مهارت‌هاي شهروندي تجارب مثبت و منفي زيادي کسب می‌کنند که بیانگر تغييرات در نگرش، اخلاق و... است، در نتیجه آگاهي از آن، برنامه‌ريزي را برای مسئولان جامعه آسان‌تر مي‌کند.

به گزارش ایسنا؛ این رساله با راهنمایی محمد حسین یارمحمدیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) دفاع شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: