• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-7695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردستان:

صحبت‌های امام‌جمعه مهاباد به دلیل نبود اطلاعات کافی است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردستان گفت: این اداره در جریان آمار و اطلاعات مهاباد قرار دارد و جلسات تخصصی با شهرداری و شورای شهر داشته است.

محمدرضا ترحمی در گفت گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: اداره اوقاف و امور خیریه اردستان از مسن‌ترین ادارات شهرستان است و نواقصی که در همه ادارات وجود دارد از این اداره مستثنی نیست.

وی در خصوص انتقاد امام جمعه مهاباد مبنی بر عدم رسیدگی اداره اوقاف به موضوعات وقفی در شهر مهاباد، گفت: اداره اوقاف در جریان آمار و اطلاعات مهاباد قرار دارد و جلسات تخصصی با شهرداری و شورای شهر داشته است فکر می‌کنم امام‌جمعه مهاباد به دلیل عدم اطلاع کافی این‌گونه ادعاها را مطرح کرده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردستان، تصریح کرد: همکاران ما در اداره اوقاف تقریباً ماهی یک‌بار در حوزه مهاباد سرکشی می‌کنند، ولی یک مقدار فعالیت‌های تخصصی در حوزه وقف زمان‌بر است. نگاه اداره اوقاف به شهر و یا مکان خاصی نیست و همه مجموعه شهرستان را یکسان برنامه‌ریزی می‌کند.

ترحمی در جواب سؤال خبرنگار ایسنا در خصوص عدم واگذاری خانه عالم توسط اداره اوقاف، گفت: اصلاً این‌گونه صحبتی با اداره اوقاف نشده است. خانه عالم مهاباد توسط یک خیر ساخته شده و تا تکلیف عیانی آن مشخص نشود اداره اوقاف نمی‌تواند دخالت کند.

وی با بیان اینکه اداره اوقاف هر مکان عمومی وقفی که در اختیار دارد در راستای نیت واقف برای بهره‌برداری واگذار می‌کند، گفت: این‌گونه صحبت‌هایی که اداره اوقاف گفته قفل را بشکنید و خودتان استفاده کنید را قبول ندارم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اردستان با بيان اینکه هر ساختمان را نمی‌شود به عنوان بقاع متبرکه و امامزاده شناسایی و بهره برداری کرد، گفت: متأسفانه در شهر مهاباد یکسری موقوفات معاطات شامل گورستان ها، غسالخانه‌ها و حمام‌های متروکه بدون برنامه‌ریزی با اداره اوقاف توسط مردم تصرف شده است که نیاز به کارهای تخصصی دارد.

ترحمی افزود: از مجموع 64 بقاء متبرکه، مکان‌های مذهبی و امامزاده‌ها تعداد 21 مورد در شهرستان اردستان درآمدزا هستند.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: