• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شاه نظری:

احیای اندیشه‌های شهید بهشتی، نیاز جامعه امروز است

معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان، گفت: شخصیت دکتر بهشتی از شخصیت‌هایی بود که در دوران معاصر کم‌نظیر و بی‌نظیر بود، او دنیا دیده، عالم به روز،  قانون‌مدار و حق محور بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، جعفر شاه نظری امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت نودمین سالروز تولد شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه نهاد خلاق و تولید علم و فرهنگ و مغز تمدن هر جامعه است، رسالت دانشگاه است که برای رشد و بالندگی فرهنگی جامعه گام دارد، هرچند رسالت اصلی دانشگاه تولید سرمایه علمی و تزریق آن جامعه است.

وی افزود: می‌خواهیم گامی در احیای اندیشه‌های شهید بهشتی برداریم. اندیشه فرازمان است و مرگ ندارد و اندیشه‌ها همیشه جاویدان می‌مانند، بزرگ داشت بهشتی یعنی بزرگداشت اندیشه‌های ایشان و اگر می‌خوانیم که پیامبر(ص) الگوی جامعه است به خاطر شخصیت، اندیشه و اخلاق والایی بود که آن حضرت داشتند.

معاون فرهنگی دانشگاه اصفهان گفت: شخصیت دکتر بهشتی از شخصیت‌هایی بود که در دوران معاصر کم‌نظیر و بی‌نظیر بود، او دنیا دیده، عالم به روز،  قانون‌مدار و حق محور بود. احیای اندیشه‌های او نیاز جامعه امروز است.

شاه نظری تأکید کرد: احیای گفت‌وگو به دلیل رشد فرهنگی و رشد علمی در نظر گرفته شده است که سه نفر اندیشه‌های ایشان را از جنبه قانونی بررسی کنند تا اندیشه‌های شهید بهشتی احیا شود. بهشتی در ضرورت تشکیلاتی کار کردن این‌گونه می‌گوید که "حق انحصار طلب نیست".

کد خبرنگار: 13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: