• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان فرهنگی شهرداری اصفهان:

شهید بهشتی تجربه‌باور و عقل‌گرا بود

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، گفت: شهید بهشتی محصول یک فرایند و خودش آغاز فرایند گفتمانی است، ایشان محصول مکتب فقهی اصفهان است که بسیار تجربه‌باور و عقل‌گرا است.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان، محمد عیدی امروز(سه‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت نودمین زادروز شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: چرا شهید بهشتی؟ یکی از وظایف شهرداری برای تحقق شهر فرهنگی پرداختن به سرمایه‌های نمادین است، این یک فرایند الگوسازی برای شهروندان است که در مسیر توسعه پایدار بتوانیم درست حرکت کنیم.  باید به سرمایه‌های انسانی که جلوه نمادین دارند پرداخت چراکه در مسیر توسعه مؤثر هستند.

وی افزود: به شهید بهشتی دوگونه می‌توان نگاه کرد، یکی نگاه تاریخی که چگونه زیست و دومین نگاه اینکه اگر بهشتی اینک بود به نیازهای فرهنگی چه پاسخی می‌داد؟

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، ادامه داد: باید شخصیت ایشان تبیین و بر اساس این شخصیت الگوها را فرازمانی و فرا مکانی بررسی کنیم. شهید بهشتی محصول یک فرایند و خودش آغاز فرایند گفتمانی است، ایشان محصول مکتب فقهی اصفهان است که بسیار تجربه‌باور و عقل‌گرا است.

عیدی با بیان اینکه ظرفیت بالای گفت‌وگویی در شخصیت ایشان است و در اصفهان هم همین موضوع صدق می‌کند، گفت: اینجا شهری است که گفت‌وگوی بین ادیانی داشته است، ایشان در بحبوحه انقلاب خصلت گفت‌وگویی را رها نکرد. این ویژگی، ویژگی مهمی است که در جهان امروز به یک الگوی مهربانانه‌تر برسیم.

وی افزود: اگر آیت‌الله بهشتی را بر فراز یک گفتمان ببینیم نمی‌توانیم به این شخصیت نقطه‌ای نگاه کنیم. تولد ایشان آغاز فرایندی است تا گفتمان ایشان اجرا شود.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، گفت: چرا دانشگاه؟ چون دانشگاه است که تلاش دارد هر وجهی را علمی کند پس باید در کنار ما باشد، سعی شده است از تشکل‌های دانشگاهی استفاده شود، امروز در کنار خودمان انجمن اسلامی دانشگاه اصفهان را داریم .

عیدی گفت: در آغاز این فرایند که با شعار من بهشتی هستم برجسته می‌شود، سه ضلع گفتمان توسعه اقتصادی، شاخصه‌های حکومت دینی و حقوق و قانون اساسی در دانشگاه بررسی می‌شود. 

کد خبرنگار: 13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: