• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عاشقانه‌های آسمان در پاریس

مجموعه عکس‌های عکاس خبرگزاری ایسنا در اصفهان با نام "گاهی عاشقانه به آسمان نگاه کن" در پاریس به نمایش در می‌آید.

داریوش فردی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص برگزاری نمایشگاه خود در فرانسه، اظهار کرد: پس از برگزاری پنجمین نمایشگاه انفرادی "گاهی عاشقانه به آسمان نگاه کن" که در تابستان سال 1396 در خانه هنرمندان ایران در تهران با موضوع بناهای تاریخی و میراث فرهنگی ایران به خصوص اصفهان با نگاه و زاویه ای جدید عکاسی شده بود، این مجموعه آثار مورد استقبال رایزن فرهنگی ایران در فرانسه قرار گرفت. 

وی با اشاره به اینکه رایزن فرهنگی ایران در سفارت فرانسه پس از بازدید از این مجموعه تصاویر مقرر کرد نمایشگاهی در پاریس با همین عنوان برگزار شود، افزود: تعداد عکس‌های ارسالی 35 اثر است. موضوع این نمایشگاه بناهای تاریخی و میراث فرهنگی ایران است و هدف از برگزاری آن آشنایی مردم کشورهای دیگر با میراث فرهنگی و تاریخ غنی ایران است. با توجه به سابقه خوب مردم فرانسه به خصوص پاریس در برقراری ارتباط از طریق هنر، انتظار استقبال خوبی از این نمایشگاه  دارم. این نمایشگاه به صورت انفرادی بوده و تاریخ برگزاری آن از 9 نوامبر الی 22 نوامبر 2018 ( 18 آبان تا 1 آذر 1397) است.این هنرمند عکاسی ادامه داد: کاخ عالی قاپو، چهلستون، مسجد حکیم، مسجد جامع عباسی، مسجد جامع عتیق، مسجد شیخ لطف الله، مسجدعلی، کاخ هشت بهشت، امیر چخماق یزد، باغ دولت آباد یزد، خانه تاریخی عباسی‌های کاشان از جمله مکان‌های عکاسی شده است.

فردی‌پور تصریح کرد: مجموعه "گاهی عاشقانه به آسمان نگاه کن" شامل 300 عکس است که سه سال به طول انجامید که 35 عکس از این تعداد برای نمایشگاه پاریس انتخاب شده و مجموعه بعدی نیز در همین محل و در سال ۲۰۱۹ با موضوع مستند اجتماعی برگزار خواهد شد. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: