• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-6694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خبرنگارانی که فینال را دیدند

دیدار برگشت فینال لیگ قهرمان آسیا درحالی امروز شنبه 19آبان بین تیم های فوتبال پرسپولیس و کاشیما انتلرز در ورزشگاه آزادی برگزار می شود که با یک خبر مسرت بخش برای بانوان همراه بود. 

تیتر هیجان انگیزی که خبرگزاری ها زدند این بود: بانوان به "آزادی" رسیدند، "آزادی باز شدن درهای ورزشگاه آزادی به روی عده ای از سیاستمداران و خبرنگاران زن،". شهیندخت مولاوردی، معصومه ابتکار و پروانه مافی سه سیاستمداری بودند که از سد درهای ورزشگاه عبور کردند و توانستند بازی را ببینند.

بانوان خبرنگاری که آی‌دی کارت حضور در دیدار پرسپولیس-کاشیما برایشان صادر شده بود نیز توانستند از درب ورودی آزادی وارد شوند اما تعدادی که هنوز آی دی کارت نداشتند، پشت درهای بسته منتظر هماهنگی مسئولان بودند. اگر امروز پرسپولیس بازی را ببرد این بانوان نخستین بانوانی خواهند بود که برد ایران در فینال جام باشگاه های آسیا از سال 1992تاکنون را به چشم دیده اند. پاس تهران آخرین تیمی بود که توانست عنوان قهرمانی را در فصل ۱۹۹۲ فوتبال آسیا به نام ایران ثبت کند و از آن سال تاکنون هیچ تیم ایرانی نتوانسته این جام را بالای سر ببرد.

خبرنگارانی که فینال را دیدند

دبیر بخش ورزشی خبرگزاری برنا در رابطه با معیار انتخاب خبرنگاران این خبرگزاری برای حضور در ورزشگاه به خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان گفت: از چند روز پیش فدراسیون لیست خبرنگاران خانم  را دریافت کرد و برای بررسی بیشتر به ای اف سی داد.

محمدرضا پشوتن افزود: معیار تایید خبرنگاران برای ورود به ورزشگاه سیاسی نبود و بیشتر خانم هایی که در حوزه ورزشی فعالیت می کردند، توانستند از روز جمعه آی دی کارت و برگه ورود به ورزشگاه را دریافت کنند. البته جایگاه خانم های خبرنگار از آقایان خبرنگار مستقل است. 

هم چنین نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور امروز زنان، در ورزشگاه آزادی هر چند محدود بود، اما برای جامعه زنان مغتنم است و به امید خدا فتح بابی برای نهادینه شدن حضور زنان در ورزشگاه هاست.

ناهید تاج الدین افزود: حضور زنان در ورزشگاه ها، امنیت اجتماعی ورزشگاه ها را بالا می برد و فضای  حاکم بر ورزشگاه را عرفی تر و خانوادگی تر می کند، ضمن آنکه  به هر حال در ارتقای شاخص های نشاط اجتماعی به ما کمک می کند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: