• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-11794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر کل صدا وسیمای مرکز اصفهان:

آنتن فروش نیستیم/درِ صداوسیمای اصفهان به روی تمام هنرمندان باز است

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان در رابطه با آنتن فروشی مرکز صدا و سیما اصفهان در دوره گذشته، گفت: مایل به آنتن فروشی نیستیم ولی برای ارتزاق عمومی نیاز به برخی از برنامه‌های مشارکتی داریم  کما اینکه این اتفاق با میراث فرهنگی درحال انجام است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، بهرام عبدالحسینی امروز (سه شنبه) در نشست خبری خود با رسانه‌ها، اظهار کرد: ما شبکه استانی هستیم و همه مردم استان باید خود را در قاب صدا و سیما ببینند. طبق برنامه ریزی‌های انجام شده، سعی کردیم تغییراتی را ایجاد کنیم تا چهره قاب تلویزیون را پس از ماه صفر تغییر دهیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: هدف ما تنها این تغییرات نبود و به دنبال آن هستیم تا جایگاه صدا و سیمای اصفهان را که همیشه در سطح کشور زبانزد بوده است به جایگاه اصلی خود که مدنظرمان است برسانیم.

وی تصریح کرد: شورای راهبردی را با حضور فرهیختگان استان تشکیل دادیم تا بتوانیم از نظرات آن‌ها استفاده کنیم. درِ صدا و سیمای اصفهان بر روی تمام هنرمندان باز است.جلساتی را با هنرمندان تشکیل دادیم تا دلخوری‌های به حقی را که داشتند گوش دهیم و به دنبال آن هستیم تا از پتانسیل همه آن‌ها استفاده کنیم.

عبدالحسینی خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل خوب اصفهان به دنبال پخش کارهای نمایشی از استان هستیم تا بتوانیم مردم را به خواسته‌های خود برسانیم.همچنین برای فیلم‌سینمایی، تله فیلم و مستند طرح‌هایی ارائه شده است که تا پایان سال چند تله فیلم خوب خواهیم داشت.

وی با اشاره به برنامه‌های ویژه چهل سالگی انقلاب گفت: از نیمه دوم سال 95 ستادی در صدا و سیما برای چهل سالگی انقلاب تشکیل شد که این ستاد در همه استان‌ها هم تشکیل شده است و از این تاریخ موظف شده‌اند که به این مناسبت برنامه‌هایی تولید و پخش کنند.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز اصفهان با اینکه برنامه‌ریزی خوبی از سال 95 انجام شده است، افزود: کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته و از ابتدای امسال تولیدات ما در شبکه استانی و ملی درحال پخش است.یکی از این برنامه‌ها گفت‌وگو با تمام استانداران است که تا کنون 6 برنامه آماده است و از شنبه هفته آینده پخش خواهد شد.

عبدالحسینی در رابطه با آنتن فروشی مرکز صدا و سیما اصفهان در دوره گذشته تاکید کرد: مایل به آنتن فروشی نیستیم، ولی برای ارتزاق عمومی نیاز به برخی از برنامه‌های مشارکتی داریم  کما اینکه این اتفاق با میراث فرهنگی درحال انجام است.

وی با بیان اینکه در رتبه بندی کشور در واحد سیما در رتبه 9 و در رادیو رتبه 21 کشور را در اختیار داریم، خاطرنشان کرد: در رتبه‌بندی‌های کلان کشور در جایگاهی که باید باشیم، نیستیم و عوامل متعددی این فضا را ایجاد کرده است و به دنبال آن هستیم که به جایگاه بهتری برسیم ولی مهم‌ترین مشکل مسایل مالی  است.

وی در خصوص کیفیت پائین پخش زنده مسابقات فوتبال گفت: به لحاظ تصویربرداری و کارگردانی رتبه اول کشور هستیم؛ اما از نظر تصویربرداری زیرساخت‌هایمان در شأن و جایگاه استان نیست. استان اصفهان تنها یک استودیو تلویزیونی دارد و به دنبال تغییراتی در این موضوع هستیم.

عبدالحسینی ادامه داد: باید واحد سیار HD داشته باشیم در حالی که ما از همان واحد SNG که 20 سال پیش به ما تخصیص داده شده است استفاده می کنیم، قول‌های خوبی از تهران گرفته‌ایم و به دنبال ارتقا زیرساخت‌ها در شأن استان هستیم.

مدیرکل صدا و سیما استان اصفهان در مورد حاشیه‌های و هجمه‌ای که از سوی برخی از هواداران سپاهان در ارتباط با مجری یکی از برنامه‌های مرکز اصفهان صورت گرفته بود، خاطرنشان کرد: اگر سپاهان هم به جای پرسپولیس بود، همه ما متعهد بودیم که از این تیم حمایت کنیم. همه ما و رسانه و شبکه‌های سراسری پرسپولیس را به عنوان تیم ملی محسوب می‌کردیم و مجری ما هم با همین نگاه این موضوع را مطرح کرد.

وی افزود: در حال حاضر بر اساس دستوری، باید تمام برنامه‌های اصفهان با مجری اصفهانی اجرا شود و قرار است سری جدید برنامه کاشانه با مجری کاشانی اجرا شود.

عبدالحسینی در خصوص کیفیت پایین تصاویر دریافتی در شهرستان‌ها گفت: گیرنده‌های ما اکنون HD هستند، اما خروجی آنتن هم باید HD شود تا کیفیت پخش تصاویر ما در شهرستان‌ها افزایش پیدا کند. با وجود افزایش تعداد شبکه‌ها، ۶۲ درصد مخاطبان سیما و ۲۶ درصد مخاطبین صدا از مخاطبین ما هستند.

وی اظهار کرد: در حال توافق با اتاق بازرگانی استان هستیم تا با ۴۰ کارآفرین برتر کشور که در استان هستند با حضور مسئولان از آن‌ها تجلیل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: