• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-12194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای سیاست گذاری اولین جشنواره فیلم کوتاه:

برای منفعت بردن از برنامه های روز اصفهان نیازمند بازاریابی هستیم

رئیس شورای سیاست گذاری اولین جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه، گفت: اگر قرار باشد از برنامه های روز اصفهان منفعت کسب شود و شهر و شهروندان منفعت ببرند نیازمند بازاریابی در این زمینه هستیم که جشنواره فیلم کوتاه یکی از این مصادیق است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، ایمان حجتی در نشست اولين جشنواره فيلم کوتاه اصفهان در 60 که امروز (سه شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: اصفهان در سیاست گذاری دوره جدید مدیریت شهری به سمت شهر فرهنگی در حال حرکت است. شهر فرهنگی نیازمند ثبت خاطرات است و اگر بخواهیم توسعه گردشگری داشته باشیم باید ظرفیت شهر را معرفی و در این راه می توان از ابزارهای هنری استفاده کرد.

وی تصریح کرد: رویدادهایی می توانند تاثیرگذار باشند که به صورت ساده و با هزینه های منطقی برگزار شوند و مردم را درگیر خود کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری اولین جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه گفت: فیلم های 60 ثانیه ای زمان زیادی از مخاطب نخواهد گرفت و تاثیرات بیشتری را بر روی آنها خواهد گذاشت، از این رو شهروندان با محور قرار دادن و نشان دادن زیبایی های نهان اصفهان و بهره گیری از ابتکار و خلاقیت می توانند آثار خوبی را تولید کنند و این جشنواره بستر خوبی را فراهم کرده تا شهروندان با خوانش های متفاوت اصفهان را در 60 ثانیه به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به اینکه فیلم ها در شبکه مجازی آپارات به عنوان یک شبکه بر خط ایرانی منتشر می شود، اظهار کرد: این جشنواره تا کنون هزینه ای نداشته و به جز جوایز نهایی هزینه دیگری هم نخواهد داشت و سعی کرده  ایم با کمترین هزینه این جشنواره را برگزار کنیم. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته دریافت آثار به صورت رسمی از روز نکوداشت اصفهان آغاز خواهد شد.

همچنین فرید صلواتی- دبیر جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه، اظهار کرد: ایده این مسابقه از توییتر و اینستاگرام گرفته شده است، پست هایی که در توییتر منتشر می شود در کوتاه ترین زمان بهترین مطلب را ارائه می کند، به همین دلیل چنین فضایی را برای معرفی اصفهان در آپارات ایجاد کرده ایم تا فیلم ها پس از بارگذاری و لایک های مردمی به داوران اصلی ارائه شده تا نتیجه اصلی اعلام شود.

وی با بیان اینکه اصفهان تنها به زاینده رود و میدان نقش جهان محدود نمی شود، ادامه داد: اصفهان پتانسیل های دیگری دارد و در این جشنواره به دنبال نشان دادن زیبایی ها و نقاط مثبت شهر هستیم.

سیاوش گلشیری- عضو هیئت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه نیز گفت: اصفهان از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، جغرافیایی و ... ظرفیت های خوبی دارد و به همین دلیل سعی کردیم محدودیتی برای شرکت کننده ها در این زمینه ایجاد نکنیم.

وی با بیان اینکه در این جشنواره نگاه آماتور یا حرفه ای نداشته ایم، افزود: شهروندان با مراجعه به آپارات و وارد کردن اطلاعات لازم و آپلود کردن فیلم مورد نظر می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

گلشیری با اشاره به جوایز نفرات برتر، اظهار کرد: جایزه اول شش میلیون تومان، نفر دوم چهار میلیون تومان و نفر سوم دو میلیون تومان همراه با جوایز ویژه است.

به گزارش ایسنا؛ جشنواره فیلم کوتاه اصفهان در 60 ثانیه از روز اصفهان آغاز شده و تا هفته فرهنگی اصفهان ادامه خواهد داشت.

کد خبرنگار: 13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: