• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 978-17095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی فرمانداری اردستان:

آمار دقیقی از جوانان جویای کار اردستان نداریم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردستان گفت: آمار صحیح و دقیقی از جوانان جویای کار در شهرستان اردستان نداریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، علیرضا فرحبخش ظهر امروز (سه شنبه) در جلسه ستاد ساماندهی جوانان در فرمانداری اردستان، اظهار کرد: آمار صحیح و دقیقی از جوانان جویای کار در شهرستان اردستان نداریم. سال های گذشته تعداد زیادی از وام های اشتغال بین داوطلبان توزیع شد، ولی متقاضیان نتوانستند شغلی پایداری راه اندازی کنند.

وی افزود: متاسفانه برخی از جوانان تحصیلکرده برای اینکه به شغل تخصصی خود ورود پیدا کنند به دلیل نداشتن سابقه و جسارت از ورود به آن حرفه خودداری می کنند.

معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری اردستان با اشاره به اینکه برای اینکه بتوانیم در هر حوزه ای ورود پیدا کنیم نیازمند آمار دقیق هستیم، گفت: اگر سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال به شهرستان مراجعه کند نمی توانیم آمار دقیقی از نیروهای تخصصی و بیکار منطقه ارائه دهیم.

فرحبخش خاطرنشان کرد: برای اینکه جوانان بتوانند در حوزه هایی که تحصیل کردند موفق باشند باید آموزش های لازم را ببینند. اینکه فقط بخواهیم تسهیلات در اختیار آنان قرار دهیم آن اشتغال پایدار نخواهد بود.

همچنین رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی اردستان با بیان اینکه تعداد 922 نفر جوان جویای کار ثبت سامانه شده اند، ولی این آمار دقیق نیست، افزود: با توجه به سرشماری سال 95 تعداد بیکاران شهرستان اردستان 1500 نفر است، ولی متاسفانه به دلایل متعدد مشخصات آنان ثبت نشده است.

جمشید عامری افزود: نرخ بیکاری شهرستان حدود 9.7 درصد است که در صورت راه اندازی واحدهای در حال تکمیل تا پایان سال جاری مشکل بیکاری شهرستان بر طرف می شود.

همچنین رئیس اداره ورزش و جوانان در این جلسه گفت: با تعامل با اداره کار مقرر شد سرشماری علمی داشته باشیم. به دنبال این هستیم تا نقشه آمایش سرزمینی شهرستان را با رویکرد جوانان شهرستان تهیه کنیم.

عباس روحانی با بیان اینکه این نقشه برای اولین بار است که در شهرستان تهیه می شود، افزود: باید از پتانسیل 8 ثمن سازمان مردم نهاد اداره ورزش و جوانان در این بخش کمک بگیریم.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: