• یکشنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 979-4388-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح پیست بزرگ دوچرخه سواری کوهستان صفه

پیست بزرگ دوچرخه سواری کوهستان صفه اصفهان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، بزرگ‌ترین پیست دوچرخه‌سواری اصفهان، با همکاری هیئت دوچرخه‌سواری استان اصفهان و شهرداری منطقه پنج همزمان با هفته وحدت و روز اصفهان افتتاح شد.

پیست دوچرخه سواری کوهستانی صفه، که توسط شهرداری منطقه ۵ در اختیار هیئت دوچرخه سواری استان اصفهان قرار گرفته، ۲۰۰ هکتار وسعت دارد و دارای لوپ های متعدد در طول ۲ هزار تا ۵ هزار متر است که بهترین شرایط را برای برگزاری مسابقات کراس کانتری در سطوح مختلف از نوجوانان تا بزرگسالان، مهیا می‌کند.

همچنین این پیست استعداد ایجاد مسیرهای حرفه‌ای دانهیل و BMX المپیک را نیز دارا است و دوچرخه سواران کوهستان را قادر می‌سازد در محیطی امن و بدون هیچ گونه خطر و مزاحمت، رکاب بزنند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان در این مراسم گفت: در این اقدام، سعی شده شرایط ایمن برای ورزش‌های عمومی و روباز ایجاد شود.

حسین امیری، رویکرد مدیریت شهری را حمایت از فعالیت‌های ورزشی و توسعه ورزش‌های همگانی دانست و افزود: شهرداری خود را ملزم به ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت ورزشکاران می‌دانند.

مدیر منطقه پنج شهرداری اصفهان نیز  گفت: بخشی از مسیر کوه صفه که استفاده عمومی کمتری داشت را برای احداث این پیست دوچرخه سواری در نظر گرفتیم.

احمد رضایی، افزود: این پیست یک مسیر چهار کیلومتری را برای استفاده عمومی شهروندان در زمینه دوچرخه‌سواری کوهستان ایجاد کرده است.

وی اعلام کرد: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با هیئت دوچرخه سواری اصفهان امضا کردیم، مسئولیت بهره‌برداری، تأمین نیروهای امدادرسان و ایمن‌سازی مسیر با این هیئت است.

اصغر برشان، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این زمینه گفت: اصفهان شهر دوچرخه‌ها بوده و تلاش می‌شود حفظ و احیای این عنوان در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌ها در نظر گرفته شود.

وی افزود: اولین قدم در بهبود وضعیت دوچرخه‌سواری همگانی ایجاد بسترهای مطلوب برای آن در شهر است که در این خصوص باید موانع شهری رفع شده و مسیرهای ویژه دوچرخه‌سواری هموار شود.

وی تاکید کرد: برای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری ابتدا باید کاری کرد که دوچرخه سواران بتوانند با ایمنی کامل تردد کنند.

برشان ادامه داد: نباید تنها تمرکز خود را در ورزش قهرمانی معطوف کنیم بلکه باید در کنار همگانی بودن ورزش دوچرخه‌سواری، به آن به چشم یک ورزش قهرمانی نیز نگاه شود.

نیاز و آرزوی چند ساله‌ای که محقق شد

رییس هیئت دوچرخه‌سواری استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: دوچرخه‌سواری ۲۵ رشته را در خود جای می‌دهد و برخی از آن‌ها جزء رشته‌های مدال آور المپیک هستند، بنابراین لازم است شرایط برای تمرین و مسابقه علاقه‌مندان آن فراهم شود.

جلیل عباسپور، افزود: در دهه 70 و 80 دوچرخه سواران اجازه تمرین در کوه صفه و برگزاری مسابقه را داشتند اما در ۱۰ سال گذشته به‌دلیل استقبال فراوان شهروندان و نبود امکانات، شرایط تمرین از دوچرخه‌سواران گرفته شد.

وی ادامه داد: طی ۱۰ روز گذشته یک پیست با امکانات بسیار مطلوب توسط شهرداری منطقه پنج ایجاد شده است و هنوز باور نمی‌کنم که ظرف این مدت کوتاه پیست به حدی رسیده که از همین امروز امکان برگزاری مسابقه را در آن داریم.

رییس هیئت دوچرخه‌سواری استان اصفهان اظهار کرد: در اصفهان تنها پیست دوچرخه‌سواری کورس، در نقش‌جهان است که تنها ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای تکمیل آن شش میلیارد تومان لازم است؛ امیدواریم پس از توقف دو ساله این پروژه، از سر گرفته شود.

وی ادامه داد: دوچرخه‌سواران تنها در دو نقطه از شهر امکان تمرین دارند؛ یکی نزدیک پل خواجو و دیگری مقابل هتل عباسی که در هر دو محل با مخالفت و برخورد نیروی انتظامی، امکان تمرین از آن‌ها گرفته می‌شود.

در پایان این مراسم، از دو گردشگر دوچرخه‌سوار اروپایی و پیشکسوتان دوچرخه‌سواری استان اصفهان تقدیر و تفاهم‌نامه‌ای در خصوص توسعه همکاری‌ها میان هیئت دوچرخه‌سواری استان و شهرداری منطقه پنج به امضا رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: