• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-1292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اصفهان خطاب به استاندار:

موافق انتخاب شما برای استانداری نبودم

عکس: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله طباطبایی‌نژاد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: بنده هیچگاه مخالف یا موافق استانداران اصفهان نبوده ام و همواره از آنها حمایت کرده ام.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، "نماینده ولی فقیه در استان اصفهان"، در دیدار استاندار جدید اصفهان اظهار کرد: هر چند موافق انتخاب استاندار بومی هستم، اما مشخص است که دولت بنایی بر انتخاب استاندار بومی ندارد.

وی با بیان این که همواره از استانداران اصفهان حمایت کرده ام و قصد و غرض شخصی را در امور استان دخالت نمی دهم، ادامه داد: بنده موافق انتخاب شما برای استانداری اصفهان نبودم و معتقد بودم افراد دیگری وجود داشتند که بر مسائل استان اصفهان آگاه بودند و در صورت انتصاب، امورات استان معطل نمی ماند، اما احترام و همکاری با استاندار که به صورت رسمی توسط دولت انتخاب شده است امری ضروری است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه کینه کسی را به دل ندارم و استاندار اصفهان مربوط به جمهوری اسلامی است و همکاری با شخص استاندار لازم است، افزود: استان اصفهان استانی پهناور و دارای ظرفیت‌های فراوانی است که استانداران باید به خوبی بر ظرفیت ها و اولویت های استان تسلط داشته باشند.

وی با اشاره به وعده های دولت درباره برطرف شدن بحران آب در استان اصفهان، گفت: من قبلاً به آقای روحانی، رئیس جمهور گفتم که اصفهان به چیزی جز آب نیاز ندارد و هر چند همه استانداران تلاش کردند تا موضوع آب را ساماندهی کنند، اما تنها آقای مهرعلیزاده توانست قدم‌های مؤثری در حوزه آب بردارد.

طباطبایی نژاد یادآور شد: مرحوم هاشمی قبلاً گفته بود که بعد از تأمین آب برای اصفهان، آب به یزد برود، ولی آقای خاتمی این کار را نکرد و بدون تأمین آب برای اصفهان، انتقال آب به یزد را انجام داد، البته امروز انتظار می‌ رود که تکمیل سد تونل سوم کوهرنگ بدون درنگ انجام شود.

وی با انتقاد از عملیاتی نشدن وعده های دولت در تحقق حق آبه ها، تصریح کرد: کار دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که مسیر رودخانه زاینده رود توسط کارشناسان بررسی و ساماندهی شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: طرح های مختلفی را می توان برای ساماندهی وضعیت آب در استان اصفهان و اختصاص آب کشاورزی انجام داد که متاسفانه بسیاری از طرح ها در دولت و مجلس شورای اسلامی تصویب نمی شود، چراکه استان اصفهان را استانی برخوردار می دانند و از نیازهای این استان آگاهی ندارند.

همچنین در ابتدای این دیدار عباس رضایی، استاندار جدید اصفهان با ابلاغ پیام ریاست جمهوری به امام جمعه اصفهان، اظهار کرد: موضوع آب مهمترین مسئله استان اصفهان است، بنده به آقای روحانی گفته ام که اگر موضوع آب در اصفهان حل شود، امید در اصفهان جاری می شود.

وی با بیان اینکه امیدوار هستیم با همدلی و همیاری، مسائل و مشکلات استان را ساماندهی کنیم، اظهار کرد: اصفهان از پل غدیر تا پل شهرستان نیست و همه مناطق استان و شهر اصفهان باید رسیدگی شود.

استاندار اصفهان با اشاره به بازرسی میدانی از مسیر رودخانه زاینده رود، گفت: تمام بندهای مصوبه شورای عالی آب باید به صورت کامل اجرایی و برداشت های بی رویه از رودخانه زاینده رود باید متوقف شود، همچنین باید صدای واحدی در استان اصفهان از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مدیران دولتی نسبت به اختصاص آب در استان شنیده شود و هم‌چنین ساماندهی مسیر رودخانه زاینده رود بدون شک به صورت کامل اجرایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: