• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 979-6188-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پرداختن به ورزش بهترین معروف برای ساختن نسل آینده است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان و آران‌وبیدگل گفت: در جامعه فعلی بهترین معروف امر به ورزش همراه با تحصیل دانش است و شاه کلید موفقیت سلامتی و دانایی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ میثم نمکی صبح امروز در حاشیه آیین تجلیل از ورزشکاران اظهار کرد: برگزاری چنین مراسم هایی که به تعامل بیشتر خانواده و جامعه ورزش منجر می شود نقش خوب و پر رنگی در شخصیت نوجوانان و فوتبال آموزان دارد٬ که اثرات آن در سال های آینده نمایان خواهد شد.

وی افزود: ورزش یکی از بهترین راه حل های مقابله با ناهنجاری های اجتماعی در جوامع امروزی به حساب می آید که باید مسئولان و دست اندرکاران جامعه بیش از گذشته به آن توجه کنند و بهترین استفاده را از حوزه ورزش ببرند٬ که رایج ترین و یکی از محبوب ترین ورزش‌ها در بین نسل جوان امروز ما ورزش گروهی فوتبال است.

وی افزود: در مدارس فوتبال علاوه بر آموزش‌های تخصصی فوتبال باید درس‌های جامعه شناسی و همکاری بین نوجوانان مورد توجه قرار گیرد و با توجه به گروهی بودن این ورزش زمینه خوبی برای نمایش موفقیت و یا شکست است که با مرور کارهای اجرایی می توان به مهارت های جمعی پی برد و یک جامعه کوچک را در ورزش درست کرد که با کار گروهی و تجمیع افکار موفقیت حاصل می شود و تک روی و خودخواهی چیزی جز شکست به همراه ندارد.

نمکی به وظیفه آکادمی فوتبال فراتر از ورزش اشاره کرد و گفت: به جز قهرمانی در زمینه ورزش خواهان توجه به منش پهلوانی و ترویج فرهنگ احترام به جمع هستیم و اینکه قهرمانی بدون منش و رفتار پهلوانی چیزی زودگذر و تمام شدنی است، اما اگر به منش پهلوانی وصل شد تا ابد ماندگار خواهد شد و آیندگان به نیکی یاد خواهند کرد. پرورش جسم لازمه نشاط٬ حرکت و زندگی است، ولی باید همراه آن پرورش روح نیز مورد توجه قرار گیرد تا انسان را مدارج عالی انسانی سوق دهد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان و آران و بیدگل گفت: کاری امروز پدر و مادر نوجوان ورزش کار می کند هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری آینده دار است که در سال های آینده نمایان خواهد شد٬ همانگونه که در گذشته به ورزش بی رغبت بودیم و الان از دردهای متعدد ناراحت هستیم و اگر درست راهنمایی می شدیم در حال حاضر بهتر و سالم تر بودیم و اولیا نگران هزینه کردن برای فرزندان خود نباشند و در این مسیر هر کاری می توانید برای آینده این آینده سازان مملکت انجام دهید.

وی گفت: ورزش یکی از بهترین معروف های موجود در جامعه است که گاهی مورد بی مهری قرار می گیرد و بر همه است که همدیگر را به ورزش تشویق کنند و در زمان صدر اسلام نیز پیامبر اعظم (ع) مردم را به ورزش سفارش می کردند و از انسان های کم تحرک دوری می جستند و مدام امر به ورزش خصوصا شنا٬ سوارکاری و تیراندازی می کردند که هر انسانی باید در طول عمر خود به ورزش های مورد علاقه و مطابق فیزیک بدنی خود مبادرت ورزد.

هدف ما جمع کردن نوجوانان در محیطی سالم است

همچنین مسئول باشگاه هما آران گفت: در اولین گام برای تشکیل آکادمی هدفمان فرهنگ سازی اصولی و دور هم جمع کردن نوجوانان در فضایی ورزشی و فرهنگی بود.

خسرو بهروان اظهار کرد: تلاش زیادی کردیم تا بتوانیم تجارب خود را به نسل جوان انتقال دهیم٬ که خوشبختانه خانواده ها همکاری خوبی در این زمینه با مربیان و مسئولان آکادمی فوتبال هما انجام دادند و مطمئن باشند نتیجه آن را به زودی مشاهده خواهند کرد.

وی افزود: مجموعه مدیریتی و فنی باشگاه هما دنبال اهداف بزرگی در زمینه پرورش استعدادهای فراوان ورزشی به خصوص فوتبال منطقه و شهرستان است و با کادری مجرب و کار آزموده و تحصیل کرده به فعالیت مشغول است و از تمام دوست داران ورزش و فوتبال می خواهیم در هر زمینه مشاوره و کمکی می توانند به ما انجام دهند تا در این مسیر موفق شویم و دست تک تک دوستان و همکاران را به یاری می طلبیم تا در کنار هم به ورزش شهرستان خدمت کنیم.

آران و بیدگل  پر از استعداد ورزشی است

در ادامه مدرس بین المللی فدراسیون فوتبال و کارشناس٬ مربی فوتسال کشور و سرمربی حال حاضر فرش آسایش آران و بیدگل گفت: در مدت کوتاهی که در آران و بیدگل مشغول خدمت به جوانان شهر هستم دو چیز من را خرسند و شگفت زده کرده است٬ اول وفور استعداد و ظرفیت بالای مردم در ورزش و دوم حضور گرم و پرشور مردم در همه زمینه ها به خصوص در ورزشگاه ها در زمان مسابقات مختلف ورزشی و این نعمت بزرگی است که شاید شهرهای بزرگ هم از آن بی بهره باشند. 

علی زندی پور به برگزاری همایش اشاره کرد و گفت: بدون شک چنین نشست ها و همایش هایی به رشد و توسعه ورزش کمک شایانی خواهد کرد و باید این حرکت ها بیشتر باشد  تا مردم از چگونگی فعالیت فرزندان خود و اهداف باشگاه ها مطلع شوند و بهتر بتوانند در راستای اهداف باشگاه ها گام بردارند و دیگر اینکه پرداختن به نسل نوجوان خدمتی است دو جانبه که می تواند هم ورزش و هم فرهنگ را در نوجوان نهادینه کند و باید چنین حرکت هایی که امثال باشگاه بزرگ هما آران انجام داده تجلیل و تقدیر شود.

در پایان مراسم از تمام فوتبال آموزان آکادمی تجلیل به عمل آمد و از احسان چاقیان٬ حبیب نجاتی، سید محمد عباس زاده، حسن فائض و تنی چند از مسئولان باشگاه که خدمات ارزنده ای به ورزش باشگاه هما کرده بودند تجلیل و قدردانی شد.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: