• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-2492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موسوی لارگانی: نظارت بر اجرای قانون در کشور جدی نیست

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: نظارت بر اجرای قانون در کشور جدی نیست و بعضی مواقع برخی کارها صوری و سفارشی انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، سید ناصر موسوی لارگانی پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) در همایش ملی مدرس اظهار کرد: شهید مدرس الگویی است برای نمایندگان، ولی متاسفانه نمایندگان فعلی مجلس خیلی فاصله گرفتند با جایگاهی که شهید مدرس داشت.

وی افزود: شهید مدرس زمانی نماینده مجلس بود که در جامعه خفقان حاکم بود. حتی وقتی رای گیری می‌شود رای خودش را اعمال نمی‌کند، ولی شجاعانه مقابل بی عدالتی‌ها و قانون‌های ناکارامد می‌ایستد و فریاد می‌زند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه صندلی نمایندگان مجلس روی خون شهدا قرار دارد، تصریح کرد: در وصیتنامه‌ شهدا تاکید می شود که ولی فقیه را تنها نگذاریم، اما در همین مجلس دهم برخی از نمایندگان مجلس بر علیه ولی امر مسلمین صحبت می‌کنند.

وی گفت: در مجلس نماینده‌ای داریم که قدرت موشکی را زیر سوال می‌برد. اگر جانفشانی های شهدا و رزمندگان مدافع حرم نبود در حال حاضر ما در خانه های خود هم امنیت نداشتیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی باید مدافع نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد نه اینکه پایه‌های نظام را بزند و از بین ببرد. مخصوصا در سال 97 این سخنان را شنیدیم که سخنان رهبری را رد کردند. مجلس اگر در راس امور هست باید این جایگاه را حفظ کند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه اگر نماینده مجلسی بخواهد به وظیفه قانونی خود عمل کند انگ تندرو و دلواپسان و اینکه با دولت مخالفت می‌کنند را به او می‌زنند، اضافه کرد: در مجلس قانون زیاد تصویب می‌کنیم، اما قانونی اجرا نمی‌شود و توجهی به آن ندارند. نظارت بر اجرای قانون هم جدی نیست و بعضی مواقع بعضی کارها صوری و سفارشی انجام می شود.

وی با اشاره به طرح سوال از رئیس جمهور گفت: نمایندگان پنج سوال از رئیس جمهور کردند که از چهار مورد آن قانع نشدند. یک سال کشور گرفتار سوال از رئیس جمهور بود. استاندار به نماینده مجلس زنگ می‌زد که امضایت را پس بگیر، در مجالس متعددی دنبال پس گرفتن امضای نمایندگان بودند بعد از یک سال که موفق نشدند نتیجه چه شد؟ فقط چند دقیقه صحبت و بعد هم تمام شد و رفت. اینجاست که می گوییم نظارت جدی نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه نمایندگان مجلس وظیفه سنگینی بر دوش دارند، افزود: باید جایگاه تنزل پیدا کرده مجلس، بهبود پیدا کند.

موسوی لارگانی گفت: موضوع استانی شدن انتخابات مطرح است، ولی در صورتی استانی شدن، نتیجه دارد که نمایندگان به وظیفه خود عمل کنند. نمایندگان زمانی می‌توانند موفق باشند که در موقع کار گرایش سیاسی را کنار بگذارند.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: