• شنبه ۱۰ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

دهم آذر ماه با فرهنگ و هنر

اصفهان، امروز میزبان برگزاری آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، برگزاری هم‌زمان رویدادهای بین‌المللی مثل جشنواره فجر، مقاومت و سینما حقیقت در اصفهان، گامی به‌سوی تمرکززدایی از پایتخت است. اصفهان از 7 آذر ماه با یک روز تأخیر میزبان برگزاری جشنواره مقاومت بوده و امروز در روز پایانی این جشنواره، مستندهای "پرواز هدهد"، "حرمان" و فیلم‌های داستانی "مریم"، "تراس"، "از حسکه با عشق"، "بعدازظهر"، "دام"، "تالسا"، "سلفی سلفی" در سالن سینمای مجتمع سوره اکران می‌شود.

آیین اختتامیه این جشنواره نیز رأس ساعت 19 برگزار و در حاشیه آن از نادر طالب‌زاده و تعدادی دیگر از چهره‌های مقاومت تقدیر می‌شود.

نمایشگاه‌های برپاشده

فقط تا 12 آذر ماه برای دیدن نمایشگاه "لاله‌ها" با آثاری از زهرا قراخانی فرصت هست. این نمایشگاه هر روز از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه گروهی "چشم‌انداز" عصر دیروز در گالری اکنون گشایش شده و تا 14 آذر ماه هر روز از ساعت 16 تا 20 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاه "گنجینه‌های ازیادرفته" با آثاری از ناهید معقولی تا 15 آذر ماه در فرهنگسرای کوثر برپاست و هر روز از ساعت 9 تا 18 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "فرشته‌ها" با آثاری از حسین تحویلیان نیز تا 15 آذر ماه هر روز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

"دونالد سلمان" نام نمایشگاهی از کاریکاتورهای سید مسعود شجاعی است که تا 19 آذر ماه هر روز از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان است.

"پشت هیچستان" نام نمایشگاه نقاشی مهرنوش ایمانی است که تماشاگران را تا 22 آذر ماه هر روز از ساعت 17 تا 21 به پژوهشکده معماری پنج او هفت فرامی‌خواند.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان نیز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفند ماه می‌توان آن را دید.

نمایشگاه عکس "باد عقربه را جابجا می‌کند" با آثاری از سهراب پرواز نیز به‌تازگی در گالری گذار برپاشده که تا 3 دی‌ ماه هر روز از ساعت 11 تا 20 می‌توان از آن بازدید کرد.

نمایش‌های روی صحنه

نمایش "وادی حیرت" به نویسندگی عباس فرح‌بخش و کارگردانی پریسا خدادوستان، از امروز تا 14 آذرماه رأس ساعت 12 در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان اجرا می‌شود.

"هیچ‌کس رو محکم بغل نکن" نام نمایشی به کارگردانی محمدجواد سجادی است که تا 12 آذر ماه هر شب رأس ساعت 18 در تماشاخانه ماه به روی صحنه می‌رود.

تا 13 آذر ماه نمایش "سوگ سیاوش" به نویسندگی طراحی و کارگردانی علی‌اصغر نریمانی را هر شب رأس ساعت 18:30 در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان می‌توان دید. 

نمایش کمدی "شاهرخ خان" به کارگردانی مجید کاشی فروشان تا 15 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19:30 در هنرستان هنرهای زیبای پسران اجرا می‌شود.

نمایش "خانومای کوچه بغلی" به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حمید صناعی نیز تا 25 آذر ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد به روی صحنه می‌رود.

نمایش "یافت‌آباد" به نویسندگی سید محمد مساوات و کارگردانی لیلا پرویزی تا 30 آذر ماه هر شب رأس ساعت 18:45 تماشاگران را به سالن کوچک مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان فرامی‌خواند.

فیلم‌های روی پرده

سینما بهمن خوراسگان که به‌تازگی تجهیز و وارد چرخه اکران شده، امروز فیلم‌های "سرو زیر آب"، "تنگه ابوقریب" و "لازانیا" را روی پرده دارد.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران مستند "و کیارستمی ادامه دارد..." و فیلم‌های "آستیگمات"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "جاده قدیم"، "عرق سرد"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "22 مایل" است.

در پردیس سینمایی  ساحل فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "پیشونی سفید 2"، "گرگ بازی"، "جاده قدیم"، "تنگه ابو قریب"، "امین و اکوان"، "ده در ده" و "22 مایل" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "خانم یایا"، "وای آمپول"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "امین و اکوان " را روی پرده دارد.

در سینما فلسطین فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، در سینما سپاهان فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ"، در سینما قدس فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران" و "هشتگ" و در سینما فرهنگیان فیلم‌های "وای آمپول" و "هزارپا" را می‌توان دید. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: