• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 979-3292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تاج الدین با اشاره به استیضاح ظریف؛

هنر ظریف برقراری موازنه مثبت میان ایران، اروپا و آمریکا بود

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح ظریف بیشتر جنبه سیاسی دارد و رأی هم نخواهد آورد، همانطور که FATF در مجلس رأی آورد.

ناهید تاج‌الدین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص استیضاح وزیر امور خارجه، اظهار کرد: در دوران ظریف و در جریان مذاکرات برجام برای اولین بار سیاست خارجی که او در پیش گرفت مبتنی بر موازنه مثبت تعریف شد و ایران از یک سو با روسیه و از سوی دیگر با آمریکا وارد مذاکره شد و این موضوع درصدد تغییر ژئوپولتیک منطقه بود.

وی افزود: سیاستی که وزیر امور خارجه در پیش گرفت عربستان و دیگر کشورها را به حاشیه رانده بود و به همین دلیل برجام خیلی به مذاق آن خوش نیامد، چراکه برجام جریان ساز بود و باعث تغییر بزرگی می شد و این هنر آقای ظریف است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، ادامه داد: همان طور که می‌دانید در طول تاریخ همواره سیاست خارجی ایران مبتنی بر موازنه منفی بوده و این یعنی نزدیک شدن و اتحاد با یک قدرت جهانی علیه قدرت‌های دیگر.

تاج‌الدین تصریح کرد: در حال حاضر پس از آنکه آمریکا از برجام خارج شد و ترامپ بدعهدی کرد، حالا ظریف سیاست موازنه منفی را در پیش گرفته و این موازنه منفی میان اروپا و آمریکا رقم خورده است و به جای قرار گرفتن ایران در ذیل فصل هفتم منشور حقوق بین‌الملل و انزوای جهانی، این آمریکا و ترامپ هستند که منزوی شده‌اند.

وی تاکید کرد: رأی دیوان لاهه به نفع ایران و مشاهداتی از این قرار، همه نشان می‌دهد ایران راه را درست رفته است.
 

کد خبرنگار:13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: