• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-3794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

دوازدهم آذر ماه با فرهنگ و هنر

رتبه نخست جشنواره بین‌المللی آیدین دوغان ترکیه به هنرمند اصفهانی تعلق گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، موشن کارتون "دخشید قدرتی پور"، عضو خانه کاریکاتور اصفهان، در سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی آیدین دوغان ترکیه مقام اول را کسب کرد.

نمایشگاه‌های برپاشده

نمایشگاهی از آثار خوشنویسی با عنوان "یاد یار" امروز در گالری نقش خانه هنرهای سنتی گشایش می‌شود. این نمایشگاه تا 19 آذر برپاست و هر روز از ساعت 12 تا 17 می‌توان آن را دید.

امروز آخرین روز برپایی نمایشگاه "لاله‌ها" با آثاری از زهرا قراخانی است. این نمایشگاه از ساعت 12 تا 20 در گالری امروز پذیرای دوستداران هنر است.

نمایشگاه گروهی "چشم‌انداز" در گالری اکنون برپاشده و تا 14 آذر ماه هر روز از ساعت 16 تا 20 می‌توان به تماشای آن رفت.

نمایشگاهی از آثار برگزیده یک مسابقه معماری در نگارخانه صفوی برپاست که تا 14 آذر ماه هر روز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 22 ادامه دارد.

نمایشگاه "گنجینه‌های ازیادرفته" با آثاری از ناهید معقولی تا 15 آذر ماه در فرهنگسرای کوثر برپاست و هر روز از ساعت 9 تا 18 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "فرشته‌ها" با آثاری از حسین تحویلیان نیز تا 15 آذر ماه هر روز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

"دونالد سلمان" نام نمایشگاهی از کاریکاتورهای سید مسعود شجاعی است که تا 19 آذر ماه هر روز از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان است.

"پشت هیچستان" نام نمایشگاه نقاشی مهرنوش ایمانی است که تماشاگران را تا 22 آذر ماه هر روز از ساعت 17 تا 21 به پژوهشکده معماری پنج او هفت فرامی‌خواند.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان نیز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفند ماه می‌توان آن را دید.

نمایشگاه عکس "باد عقربه را جابجا می‌کند" با آثاری از سهراب پرواز نیز به‌تازگی در گالری گذار برپاشده که تا 3 دی‌ ماه هر روز از ساعت 11 تا 20 می‌توان از آن بازدید کرد.

برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری

نشست تخصصی "موسیقی اصفهان" به مناسبت سی و هفتمین سالگرد درگذشت استاد تاج اصفهانی همراه با گشایش دبیرخانه دائمی جشنواره سالانه موسیقی اصفهان امروز رأس ساعت 18 در هنرسرای خورشید برپا می‌شود.

نمایش‌های روی صحنه

نمایش "هیچ‌کس رو محکم بغل نکن" به کارگردانی محمدجواد سجادی امشب برای آخرین بار رأس ساعت 18 در تماشاخانه ماه روی صحنه می‌رود.
 
تا 13 آذر ماه نمایش "سوگ سیاوش" به نویسندگی طراحی و کارگردانی علی‌اصغر نریمانی را هر شب رأس ساعت 18:30 در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان می‌توان دید.
 
نمایش "وادی حیرت" به نویسندگی عباس فرح‌بخش و کارگردانی پریسا خدادوستان، تا 14 آذر ماه رأس ساعت 12 در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان به روی صحنه می‌رود.

نمایش کمدی "شاهرخ خان" به کارگردانی مجید کاشی فروشان را تا 15 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19:30 در هنرستان هنرهای زیبای پسران می‌توان دید.

نمایش شاد و موزیکال "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی اجرای خود را در تماشاخانه بسته نگار آغاز کرده است. این نمایش تا 20 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19 اجرا می‌شود.

نمایش "خانومای کوچه بغلی" به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حمید صناعی نیز تا 25 آذر ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد به روی صحنه می‌رود.

نمایش "یافت‌آباد" به نویسندگی سید محمد مساوات و کارگردانی لیلا پرویزی تا 30 آذر ماه هر شب رأس ساعت 18:45 تماشاگران را به سالن کوچک مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان فرامی‌خواند.

فیلم‌های روی پرده

مستند "اینستاگرامر" امروز رأس ساعت 17 با حضور کارگردان این اثر، در پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان اکران و نقد می‌شود.

امروز در پردیس سینمایی ساحل فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "پیشونی سفید 2"، "گرگ بازی"، "جاده قدیم"، "تنگه ابو قریب"، "امین و اکوان" و "ده در ده" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "خانم یایا"، "وای آمپول"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هزارپا" و "امین و اکوان " را روی پرده دارد.

سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "پاستاریونی"، "سرو زیر آب"، "تنگه ابو قریب" و "لازانیا" را اکران می‌کند.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران فیلم‌های "22 مایل"، "آستیگمات"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران"، "لازانیا"، "جاده قدیم"، "عرق سرد" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" است.

در سینما فلسطین فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، در سینما سپاهان فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ" و در سینما قدس فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران" و "هشتگ" را می‌توان دید. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: