• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-4194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

سیزدهم آذر ماه با فرهنگ و هنر

بر اساس نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه کاشان در گروه مهندسی و فناوری و علوم فیزیکی کشور، رتبه دوم را کسب کرد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، طبق اعلام معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان در جدیدترین اعلام نظام رتبه‌بندی تایمز، دانشگاه کاشان در گروه مهندسی و فناوری رتبه 300 تا 400 جهان و دوم کشور را کسب کرده و در گروه علوم فیزیکی نیز با کسب رتبه 400 تا 500 جهانی، پس از دانشگاه نوشیروانی بابل، در جایگاه دوم کشوری قرار گرفته است.

نمایشگاه‌های برپاشده

امروز آخرین روز برپایی نمایشگاه "لحظه‌های کوچک من" با آثاری از نرگس بیگمرادی در گالری نقش خانه مجتمع سوره است. درهای این نمایشگاه از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 به روی علاقه‌مندان باز است.

برای دیدن نمایشگاه گروهی "چشم‌انداز" در گالری اکنون نیز فقط تا فردا فرصت هست. این نمایشگاه از ساعت 16 تا 20 پذیرای عموم است.

نمایشگاهی از آثار برگزیده یک مسابقه معماری در نگارخانه صفوی برپاست که تا 14 آذر ماه هر روز از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 22 ادامه دارد.

نمایشگاه "گنجینه‌های ازیادرفته" با آثاری از ناهید معقولی تا 15 آذر ماه در فرهنگسرای کوثر برپاست و هر روز از ساعت 9 تا 18 میزبان علاقه‌مندان است.

نمایشگاه نقاشی "فرشته‌ها" با آثاری از حسین تحویلیان نیز تا 15 آذر ماه هر روز از ساعت 16 تا 20 تماشاگران را به گالری دیدار فرامی‌خواند.

"دونالد سلمان" نام نمایشگاهی از کاریکاتورهای سید مسعود شجاعی است که تا 19 آذر ماه هر روز از ساعت 9 تا 11 و 15 تا 17 پذیرای علاقه‌مندان است.

نمایشگاهی از آثار خوشنویسی با عنوان "یاد یار" در گالری نقش خانه هنرهای سنتی برپاشده که تا 19 آذر ادامه دارد و هر روز از ساعت 12 تا 17 می‌توان آن را دید.

"پشت هیچستان" نام نمایشگاه نقاشی مهرنوش ایمانی است که تماشاگران را تا 22 آذر ماه هر روز از ساعت 17 تا 21 به پژوهشکده معماری پنج او هفت فرامی‌خواند.

نمایشگاه "اصفهان در آیینه مطبوعات"، حاصل آثار مطبوعاتی عبدالحسین جعفری، پیشکسوت روزنامه‌نگاری استان نیز به همت فرهنگسرای تخصصی رسانه در موزه عصار خانه شاهی برپاشده که تا آخر اسفندماه می‌توان آن را دید.

نمایشگاه عکس "باد عقربه را جابجا می‌کند" با آثاری از سهراب پرواز نیز به‌تازگی در گالری گذار برپاشده که تا 3 دی‌ماه هر روز از ساعت 11 تا 20 می‌توان از آن بازدید کرد.

برنامه‌های مختلف فرهنگی هنری

نشست "شاخص‌های نگاه آخرالزمانی در هالیوود" با سخنرانی علیرضا پورمسعود امروز رأس ساعت 12 در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.

کارگاه "شربت اکریلیک" برای آشنایی با تکنیک اکریلیک در کاریکاتور امروز رأس ساعت 17 در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. نسیم صلاحی مدرس این کارگاه است.

نمایش‌های روی صحنه

نمایش "سوگ سیاوش" به نویسندگی طراحی و کارگردانی علی‌اصغر نریمانی را امشب برای آخرین بار رأس ساعت 18:30 در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان می‌توان دید. 

نمایش "وادی حیرت" به نویسندگی عباس فرح‌بخش و کارگردانی پریسا خدا دوستان، امروز رأس ساعت 16 در تالار شهید آوینی دانشگاه اصفهان به روی صحنه می‌رود.

نمایش کمدی "شاهرخ خان" به کارگردانی مجید کاشی فروشان را تا 15 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19:30 در هنرستان هنرهای زیبای پسران می‌توان دید.

نمایش شاد و موزیکال "حسن‌کچل" به نویسندگی و کارگردانی امید اجاقی اجرای خود را در تماشاخانه بسته نگار آغاز کرده است. این نمایش تا 20 آذر ماه هر شب رأس ساعت 19 اجرا می‌شود.

نمایش "خانومای کوچه بغلی" به نویسندگی مهرداد کوروش نیا و کارگردانی حمید صناعی نیز تا 25 آذر ماه هر شب رأس ساعت 20 در تماشاخانه نگاه نجف‌آباد به روی صحنه می‌رود.

نمایش "یافت‌آباد" به نویسندگی سید محمد مساوات و کارگردانی لیلا پرویزی تا 30 آذر ماه هر شب رأس ساعت 18:45 تماشاگران را به سالن کوچک مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان فرامی‌خواند.

فیلم‌های روی پرده

امروز در پردیس سینمایی ساحل فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "پیشونی سفید 2"، "گرگ بازی"، "جاده قدیم"، "تنگه ابو قریب"، "امین و اکوان" و "ده در ده" اکران می‌شود.

پردیس سینمایی چهارباغ فیلم‌های "پاستاریونی"، "آستیگمات"، "سرو زیر آب"، "خانم یایا"، "وای آمپول"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لس‌آنجلس تهران، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، "هزارپا" و "امین و اکوان " را روی پرده دارد.

سینما بهمن خوراسگان فیلم‌های "پاستاریونی"، "سرو زیر آب"، "تنگه ابو قریب" و "لازانیا" را اکران می‌کند.

پردیس سینمایی سیتی سنتر میزبان اکران فیلم‌های "گزارش فرار یوسفی"، "آستیگمات"، "وای آمپول"، "خانم یایا"، "گرگ بازی"، "پیشونی سفید 2"، "لازانیا"، "جاده قدیم"، "عرق سرد" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده" است.

در سینما فلسطین فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا" و "مغزهای کوچک زنگ‌زده"، در سینما سپاهان فیلم‌های "پاستاریونی"، "لازانیا"، "مغزهای کوچک زنگ‌زده" و "هشتگ" و در سینما قدس فیلم‌های "لس‌آنجلس تهران"، "هزارپا" و "هشتگ" را می‌توان دید. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: