• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس کانون توسعه فرهنگی کودکان:

توسعه فرهنگی را باید از دوران کودکی آغاز کرد

رییس کانون توسعه فرهنگی کودکان گفت: توسعه فرهنگی را باید از دوران کودکی آغاز کرد و همه ما به عنوان شهروندان جامعه باید برای ارتقاء دانش جامعه کوشا باشیم، بنابراین ایجاد پایگاه‌های فرهنگی یک ضرورت است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، منیره همایونی امروز(سه شنبه) در دیدار با فعالان فرهنگی نوش آباد اظهار کرد: فرهنگ و کار فرهنگی، بحث عمیقی است که جهان بینی و نگرش به زندگی و کیفیت زندگی را غنی می کند و باید مورد توجه برنامه ریزان قرار گیرد.

وی افزود: نسل ها باید آموزش ببینند تا با هم صحبت کنند، بزرگان دانش هنری خود را بشناسند، هویت خود را شناسایی کنند و در مقابل فرهنگ مهاجم ناشی از صنعت و تکنولوژی اعتماد به نفس پیدا کنند.

همایونی تصریح کرد: ایران از روزگار قدیم علم و هنر خود را به جهان صادر کرده است، اما امروز شناخته شده نیست. شناخت این هویت باعث اعتماد به نفس بچه ها می شود. حتی بیابان‌های ایران روایت تاریخ است که باید کشف شده به نسل ها منتقل شود.

وی تاکید کرد: بچه ها باید در کتابخانه با بوم و فرهنگ خود آشنا شوند. کار فرهنگی برای این است که بدانیم که بودیم، کجا بودیم چرا باید جور دیگر شویم. کتابخانه‌ها باید کارگاه پژوهش باشد و بچه ها پژوهشگر ‌شوند.

رییس کانون توسعه فرهنگی کودکان با اشاره به فعالیت کانون توسعه فرهنگی کودکان گفت: بیشتر فعالیت‌های ما در حوزه ساخت کتابخانه با مشارکت نیکوکاران در نقاط مرزی کشور است، زیرا کتابخانه یک پایگاه فرهنگی است و بیش از 12 هزار نفر عضو این کتابخانه‌ها هستند.

همایونی گفت: شناخت هویت روستا برای بچه‌ها، خواندن دسته جمعی کتاب‌هایی که بچه‌ها انتخاب می‌کنند، کارگاه‌های آموزشی برای والدین و کودکان از جمله فعالیت‌هایی است که در کتابخانه ها انجام می‌شود.

وی افزود: باتوجه به اینکه کانون توسعه فرهنگی کودکان سازمان غیردولتی است، کمک‌های مالی از طریق مردم صورت می‌گیرد و هر سه ماه یکبار کتابخانه‌ها تجهیز می‌شوند و ناشران و مردم کمک بسیاری در تامین منابع کتابخانه‌ها به ما می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: