• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-6695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری اردستان:

رشته های فنی و حرفه ای در رفع مشکل اشتغال موثر است

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری اردستان گفت: یکی از مشکلات شهرستان اردستان قطعا موضوع اشتغال است که تقویت و نگاه ویژه به رشته های فنی و حرفه ای می تواند کمک موثری به این معضل جامعه کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-اصفهان در اردستان، علیرضا فرحبخش عصر امروز (سه شنبه) در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اردستان، اظهار کرد: آنچه که هدف پژوهش سرای دانش آموزی است شناسایی و شکوفایی استعدادها و ارتقای شایستگی ها است. باید یک برنامه مدونی در پژوهش سرا انجام شود.

وی افزود: پذیرفتنی نیست که آموزش و پرورش در موضوع افراد بازمانده از تحصیل در شهرستان اردستان به هر دلیلی کوتاه بیاید. هر نوع کمکی که لازم است فرمانداری به آموزش و پرورش در برطرف کردن این موضوع می کند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری اردستان در خصوص کلاس های فوق برنامه، گفت: کلاس های فوق برنامه باید به صورتی هدفمند انجام شود تا خانواده ها نتیجه و تاثیر آن را ببینند. کلاس های فوق برنامه به صورتی نباشد که معلم در کلاس درس مدرسه درسی را بدهد و برای اینکه دانش آموز را مجاب به ثبت نام کلاس کند بگویید بقیه درس در کلاس فوق برنامه انجام شود.

فرحبخش اضافه کرد: اگر بتوانیم کلاس آموزش و فوق برنامه را به نحوی برگزار کنیم که خانواده تاثیر آن را در فرزندانشان ببینند حتما از طرف اولیا استقبال می شود.

وی در خصوص افراد بی سواد منطقه اردستان گفت: اگر آموزش و پرورش واقعا احساس می کند در شهرستان افراد بی سواد وجود دارد حتما باید اقدام کند.

معاون سیاسی امنیتی فرمانداری اردستان با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری بیش از 52درصد دانش آموزان واجد شرایط در رشته های فنی و حرفه ای ثبت نام کردند، افزود: با توجه به نیاز جامعه باید نگاه به رشته های فنی متفاوت باشد. یکی از مشکلات شهرستان اردستان قطعا موضوع اشتغال است که تقویت و نگاه ویژه به رشته های فنی و حرفه ای می تواند کمک موثری به این معضل جامعه کند.

همچنین مدیر آموزش و پرورش اردستان با اشاره به وضعیت نهضت سواد آموزی در منطقه اردستان گفت: سهمیه آموزش و پرورش با توجه به اعلام اداره کل 10 نفر اولیا بی سواد در شهرستان اردستان است که باید برنامه های لازم در این راستا اجرا شود.

عیسی شفیعی با بیان اینکه بنا براعلام کارشناس نهضت سوادآموزی و آموزش وپرورش بیش از 98درصد مردم شهرستان افراد باسواد هستند، افزود: مشکلی که در شناسایی این افراد وجود دارد این است که به دلایلی مختلف اولیا از معرفی خود امتناع می کنند که این مشکل نیاز به فرهنگ سازی و کمک دستگاه های متولی دیگر دارد.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: