• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-4594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سی و هفتمین یادبود "تاج" اصفهان

یادبود خوشی است اگر از آغاز تا پایانش ثمره تلاش استاد به رخ کشیده شود؛ محمدتقی سعیدی و علی‌اصغر شاهزیدی، 13 آذر، چنان از پس این مهم برآمدند که قلب حضار بعد از 37 سال، باز به درد آمد.
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، شامگاه روز گذشته (سه شنبه)، برنامه یادبود تاج اصفهانی همچون سال‌های گذشته چنان اجرا شد که دوستداران این بزرگ مرد موسیقی ایران و مکتب آوازی اصفهان از راه های دوری همچون مازندران و تبریز به این قصد، مهمان اصفهان شده بودند.

حتی مجری این برنامه، سعید بیابانکی، یکی از مهمانانی بود که به قصد حضور در این برنامه از تهران به اصفهان آمده بود.

ادیبان، شاعران و هنرمندان موسیقی دیگر که از شهرهای مختلف به این مراسم باشکوه، رونق داده بودند، علاقه مندانی بودند که هر کدام در وسع هنری خود، هنری در یاد تاج نمایان ساختند، از جمله "میراث‌دار جلیل شهناز" شهرام میرجلالی، استاد و خواننده ارکستر ملی- فاضل جمشیدی، هنرآموخته محمدرضا شجریان-آرش کمان‌گری و شاعر جوان جواد زهتاب.

نعمت‌الله ستوده یکی از سخنرانان این مراسم با اشاره به حضور دانشجویان خارجی محصل در دانشگاه اصفهان خاطره‌ای از تاج اصفهانی گفت، که در آن به لزوم اشاعه هنر، متناسب با شرایط در هر مکان اشاره کرد.

پیش از همه برنامه‌ها، محمدتقی سعیدی بود اولین آوازخوانی بود که برنامه را با یاد استادش، تاج مزین به صوت کرد و مراسم، با آوازخوانی شاگرد دیگر تاج، علی‌اصغر شاهزیدی به پایان رسید.

این مراسم از سال 1360 هرسال در چنین روزی، 13 آذر، به همت شاگردان و دوستدارانش، در آرامگاه تاج، واقع در تکیه سیدالعراقین برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: