• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-7195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

احتمال فرونشست زمین در محله‌های قدیمی آران و بیدگل

مسئول آب منطقه‌ای آران و بیدگل گفت: در محله‌های قدیمی در حال بررسی نقاط در معرض خطر هستیم، ولی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

جمال صمصامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل، در خصوص خطر فرونشست زمین در سطح شهرستان، اظهار کرد: این پدیده بیشتر در نقاط و بافت قدیم شهر که آب انبارها قرار داشته می‌تواند به وجود آید و در حال مطالعاتی در زمینه میزان احتمال این خطر هستیم.

وی افزود: قسمت‌های خطرناک شناسایی شده است. محلات فخارخانه و آب انبار آقا شهاب و محلاتی که قنات‌های قدیمی در حاشیه خانه‌ها وجود داشته در خطر فرونشست قرار دارند، ولی در روستاها به علت حفظ بافت آب انبارها و قنات‌ها خطری متوجه مردم نیست و امیدواریم هر چه زودتر این مطالعات به نتیجه پایانی برسد.

مسئول آب منطقه‌ای آران و بیدگل، گفت: نقاط ریسکی شناسایی شده و در حال مطالعه هستیم. باید ببینیم چه کارهایی در خصوص استحکام بیشتر این مناطق انجام دهیم و از بروز حوادث و خطرات احتمالی جلوگیری کنیم.

صمصامی افزود: تاکنون هیچ اخباری مبنی بر فرونشست زمین در شهرستان به دست ما نرسیده و باید قبل از وقوع هر گونه اتفاق ناخوشایند، اقدامات پیشگیرانه را انجام دهیم تا در آینده با اطمینان خاطر از عدم وجود مناطق در خطر فرونشست زمین در کل شهرستان به مردم اطمینان کامل دهیم.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: