• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-8495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نام احمد عامری همچون ریزعلی ثبت خواهد شد

تجلیل از ناجی قطار بندرعباس- تهران

طی مراسم ویژه ای از احمد عامری شهرابی ساربان اردستانی که با اطلاع رسانی به موقع از وقوع حادثه قطار پیشگیری کرد تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، فرماندار اردستان  شامگاه پنجشنبه در حسینیه روستای شهراب بخش زواره، اظهار کرد: حرکت آقای عامری در اطلاع رسانی به قطار و جلوگیری از حادثه باعث خلق یک افتخار جدید برای شهرستان شد و نام وی را در کتاب افتخارات شهرستان ثبت کرد.

حمیدرضا تاملی افزود: همزمانی وقوع این حادثه با فوت مادر ایشان و انتخاب پیگیری این حادثه نشان از تعهد و احساس مسئولیت وی دارد که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: وقوع حادثه ناگوار واژگونی تریلر روی ریل راه آهن تهران - بندرعباس و بسته شدن مسیر و احتمال پیش آمدن حادثه برخورد قطار مسافربری تهران بندرعباس و قطار ترانست یزد تهران می توانست یک فاجعه ملی به بار آورد که با اطلاع رسانی این شخص فداکار موضوع ختم به خیر شد.

فرماندار اردستان با بیان اینکه حادثه در ساعت حدود 17.45 دقیقه روز 27 آبان ماه و در 25 کیلومتری شرق روستای شهراب در بخش زواره اردستان اتفاق افتاد، اضافه کرد: این حادثه در پی انحراف یک دستگاه تریلر که از طرف اردستان به سمت انارک در حرکت بود رخ داده و با خارج شدن تریلر از مسیر و واژگونی روی ریل راه آهن راننده فوت شده و راه آهن حدود 4 ساعت مسدود می شود.

تاملی گفت: احمد عامری شهرابی که به شغل ساربانی (شتر چرانی) مشغول است با دیدن این صحنه موضوع را به ایستگاه راه آهن  زواره و پلیس 110 اطلاع داده و از حرکت قطار مسافری تهران بندرعباس و قطار ترانست یزد تهران پیشگیری و از حادثه ناگوار جلوگیری می کند.

به گزارش ایسنا، احمد عامری شهرابی از اهالی روستای شهراب مرکز دهستان سفلی بخش زواره اردستان است که دو هفته پیش در تاریخ  27 آبان ماه حوالی ساعت 19 بعد از ایستگاه زواره یک دستگاه تریلی با خط آهن برخورد کرد و برای ساعتی خط آهن تهران-بندرعباس در نزدیکی ایستگاه زواره را مسدود کرد. در این حادثه راننده تریلی در دم جان باخت.

این حادثه سبب شد تا قطار سریع السیر رجا تهران یزد که ساعت ۱۵:۳۵ از ایستگاه تهران حرکت کرده بود مدت طولانی در ایستگاه زواره متوقف شود. توقفی که تا ساعت 21 ادامه داشت.

کد خبرنگار:13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: