• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 979-9095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه آران و بیدگل:

اروپا نشان داد در برابر آمریکا نمی‌ایستد

امام جمعه آران و بیدگل گفت: در تحولات و اتفاقات اخیر جهان، اروپا نشان داد مقابل آمریکا نمی ایستد.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل، آیت الله سید محمد موسوی در خطبه‌های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: حیات طیبه انقلاب اسلامی نشان داد باید برای رشد و موفقیت به خودمان اتکا کنیم و هر موقع منتظر قدرت‌های بیرون شدیم فقط زمان را از دست داده ایم.

وی افزود: در مسئله برجام، چقدر زمان از دست رفت و تازه پس از خروج آمریکا از برجام هنوز هم اروپایی‌ها موضع صریح و روشنی در قبال تخلف این دولت زورگو اتخاذ نکرده اند، این اوج بی احترامی به ایران است.

وی با اشاره به تحولات اخیر منطقه و دنیا در حوزه سیاست خارجی تصریح کرد: موشک آزمایش می‌کنیم تا توان نظامی خود را آزمایش و تقویت کنیم، ولی عده ای در اروپا و آمریکا این کار را تهدید صلح جهانی قلمداد می کنند و اروپا در مقابل تهدید آمریکا مبنی بر رابطه با ایران به عنوان تروریسم منطقه موضع مشخصی نمی گیرد، اروپا در مسئله برجام و خروج آمریکا از این پیمان نشان داد اهل مبارزه و مقابل آمریکا قرار گرفتن نیست.

خطیب نماز جمعه آران و بیدگل تصریح کرد: یکی از مسائل داخلی امروز، قانون بازنشستگی است، البته این قانون خوبی برای استفاده از نیروی تحصیل کرده و جوان است که باید با حساسیت مورد توجه قرار گیرد و در برخی حوزه ها که افراد تجربه بالایی در طول خدمت کسب کرده اند و وزنه ای برای نظام هستند به نحو شایسته از آنها باید استفاده شود و نظام برای رشد و نمو خود از این افراد بیشترین استفاده را ببرد.

وی به روز دانشجو اشاره کرد و گفت: از اول انقلاب تاکنون، کانون های علمی به خصوص دانشگاه‌ها و دانشجویان نقش پر رنگی در وقایع انقلاب ایفا کرده اند، این قشر با هویت آزادی‌خواهی و ظلم ستیزی کمک زیادی به پویایی نظام اسلامی کرده اند و باید مثل اول انقلاب نقش آزادی خواهی و مطالبه گری را حفظ و تقویت کنند تا در راه رشد و اعتلای نظام اسلامی همگام با مردم و حکومت باشند.

موسوی گفت: البته بر دانشجو لازم است با بصیرت وارد جامعه و مسائل اجتماعی شود، از سیاست‌زدگی خودداری کند، در بازی‌ها و جریانات سیاسی گرفتار نشود و ماهیت اصلی خود که کمک به تحقق تمدن اسلامی، نقش آفرینی در گفتمان انقلاب اسلامی و آگاه سازی جامعه است را به نحو احسن انجام دهد.

وی به اجلاس سالانه نماز اشاره کرد و گفت: باید بیش از این به نماز توجه شود، احیای نماز به خصوص در سطح مدارس و آموزشگاه‌ها کمک به کاهش ناهنجاری‌های اجتماع است و نفع آن برای همه افراد جامعه خواهد بود، تقویت نماز، انقلاب و کشور را در مقابل هجمه های فرهنگی و سیاسی دشمنان اسلام مصون خواهد کرد و باید در آموزش و پرورش توجه بیشتری به مقوله نماز شود و سرمایه گذاری بیشتری برای احیای نماز که از پایه های شکل گیری شخصیت نسل های آینده به حساب می آید انجام شود.

کد خبرنگار: 13094


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: