• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-3495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساماندهی 22 واحد خرید و فروش ضایعات در اردستان

شهردار اردستان گفت: 9 بنگاه ضایعاتی و 13 دوره‌گرد توسط شهرداری اردستان ساماندهی و برچسب ویژه دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در اردستان، محسن حیدری امروز (سه‌شنبه) در جلسه ساماندهی ضایعات فروشان و دوره گردان شهرستان در ستاد فرماندهی انتظامی اردستان، اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری‌ها ساماندهی بنگاه‌های ضایعاتی و دوره گردان است که به کمک نیروی انتظامی انجام می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس کسانی را که به شغل ضایعاتی و دوره‌گردی مشغول هستند از کسانی که دنبال مباحث دیگری از جمله ضرر زدن به شهروندان هستند جدا می‌کنیم.

شهردار اردستان با بیان اینکه اکثر مشکلاتی که در شهر اتفاق می‌افتد در خصوص افرادی است که خارج از منطقه وارد شهر می‌شوند و اقدام به خرید ضایعات می‌کنند، گفت: تاکنون 9 بنگاه ضایعاتی و 13 دوره‌گرد توسط شهرداری اردستان ساماندهی شدند و برچسب ویژه دریافت کرده‌اند.

حیدری گفت: واقعیت این است که تاکنون بسیاری از موضوعات در شهرداری ساماندهی نشده است و یکی از موضوعات مهم و زمین گذاشته شده ساماندهی ضایعاتی‌ها است.

در ادامه جلسه فرمانده انتظامی شهرستان اردستان، گفت: قصد نداریم نان کسی را ببریم و از کسانی که در این حرفه مشغول فعالیت هستند حمایت می‌کنیم. ساماندهی این‌گونه افراد باعث می‌شود افراد غریبه وارد منطقه نشوند و امنیت شهر بیشتر حفظ شود.

سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده با اشاره به اینکه هر کاری طبق قانون و ضوابط خود باید انجام شود، تأکید کرد: کسانی که در شهرستان در این شغل فعالیت می‌کنند به نوعی باید امانت‌دار مردم باشند. متأسفانه برخی موارد باعث ناامنی منطقه شده است. نیروی انتظامی از کسانی که در شغل دوره‌گردی و ضایعاتی فعالیت می‌کنند امانت‌داری شهروندان را می‌خواهد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در فعالیت‌های خود سعی کرده امانت‌دار مردم باشد، افزود: ضایعاتی‌ها هم باید این موضوع را به مردم ثابت کنند. متأسفانه برخی از کسانی که در این شغل فعالیت می‌کنند از شغل خود سوءاستفاده می‌کنند و گاهی اموال سرقتی را خریداری می‌کنند که خلاف قانون است.

فرمانده انتظامی اردستان خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته موارد مختلفی در خصوص سرقت و مال‌خری افراد به اسم ضایعاتی و دوره‌گرد در منطقه گزارش شده است. بنگاه‌های ضایعات باید به پایش تصویری مجهز شود تا مشکل اتهاماتی که به آنان زده می‌شود برطرف شود.

کد خبرنگار: 13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: