• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-5095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران:

صنعت نشر نیازمند حمایت است

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با بیان اینکه برپایی نمایشگاه های کتاب سبب ترغیب مردم به امر کتابخوانی می شود، گفت: با وجود مشکلات جدی اقتصادی باید تسهیلاتی برای حمایت از صنعت نشر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان قادر آشنا شامگاه (چهارشنبه) در آیین گشایش سومین نمایشگاه کتاب کاشان، اظهار کرد: براساس نگاه آگاه بخشی، در ایران قاعده برگزاری نمایشگاه کتاب در مرکز استان ها شکسته می شود تا شهرهای دیگر کشور مانند کاشان نسبت برپایی نمایشگاه های کتاب اقدام کنند.

وی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه کتاب، بزرگترین رویداد ملی هر استان است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه خودش می داند تا در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اهتمام ویژه داشته باشد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران تاکید کرد: تلاش می کنیم علاوه بر برگزاری نمایشگاه های بزرگ کتاب استانی، به سمت برپایی نمایشگاه های تخصصی کتاب به عنوان نیاز واقعی جامعه برنامه ریزی کنیم.

وی ترویج کتابخوانی را وظیفه و تکلیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: به استناد اینکه آیات اول قرآن با خواندن شروع می شود و در نهج البلاغه نیز مطالب زیادی درباره مطالعه، علم و دانایی وجود دارد، ترویج کتاب در جامعه شریف ترین کار برای مردم است.

آشنا تاکید کرد: انسان آگاه، محور توسعه هر جامعه است و اگر نتوانیم مردمان آگاه داشته باشیم از مسیر توسعه باز می مانیم، زیرا مردم دانا و آگاه همواره کارهای بزرگی در طول تاریخ انجام داده اند.

وی افزود: امام خمینی (ره) پایه گذار انقلاب اسلامی یکی از افراد تاثیرگذار و بزرگ در تاریخ است که الگویی ماندگار در دنیا ارائه کرد و نباید فراموش کنیم که امروز همگان در سفره اندیشه و تفکر امام نشسته ایم.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران تصریح کرد: در دورانی که کسی ایران را حمایت نمی کرد پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال جنگ تحمیلی را رقم زدیم، همچنین در شرایط کنونی با اتکا از دستاوردهای خود، دین و فرهنگ در برابر تمام تهدیدات ایستادگی می کنیم.

وی تاکید کرد: بدون تردید نمایشگاه های کتاب یکی از موثرترین  و ماندگارترین  فعالیت های فرهنگی هنری است و بر همین اساس ۱۹ نمایشگاه کتاب در سال جاری برگزارشده است و 9 نمایشگاه دیگر نیز تا پایان امسال در سراسر کشور برگزار  خواهد شد.

آشنا گفت: برپایی نمایشگاه های کتاب سبب ترغیب مردم به امر کتابخوانی می شود، کتاب باید به صورت آسان و سریع در اختیار مردم قرار گیرد و به خرید و مطالعه کتاب تشویق شوند، همچنین آثار ناشران و مولفان در دسترس مردم قرار گیرد و تسهیلاتی برای حمایت از صنعت نشر با وجود مشکلات جدی اقتصادی فراهم شود.

به گزارش ایسنا، سومین نمایشگاه کتاب کاشان به عنوان سیصد و هفتادمین نمایشگاه سراسری کشور است،  از 5 تا 11 دی ماه جاری با شرکت 276 نشر و نمایندگی در مصلای بزرگ این شهرستان برپا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: