• یکشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-2192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس:

نمی‌شود تلگرام باشد ما هم باشیم

یک عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مسدود شدن تلگرام در دی ماه سال گذشته مداومت داشت و رئیس جمهور دستور رفع فیلتر را صادر نمی‌کرد امروز دچار مشکلات پیش آمده نبودیم، اما طی مصوبه هایی که صادر شده باید فیلترینگ با قوت انجام شود و امید است مهاجرت به سمت پیام رسان‌های داخلی انجام گیرد. 

حجت الاسلام احمدسالک در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، در خصوص از میان رفتن حس رقابت بین پیام رسان های داخلی و خارجی با فیلترینگ تلگرام واینستاگرام، اظهار کرد: مسئله‌ اصلی عبارت است از مدیریت بومی پیام‌‌رسان های داخلی و به این منظور باید از مدیریت پیام رسان های بیگانه خارج شویم. مسلما این هدف هزینه‌هایی را در پی خواهد داشت که از میان رفتن حس رقابت بین پیام رسان‌ها از این جمله است.

وی تصریح کرد: باید اساس پیام رسان‌های ایرانی تقویت شوند، تامین بودجه و تقویت زیرساخت‌ها از جمله مواردی هستند که باید مورد برسی قرار گیرند، نکته دیگر این است که باید مهاجرت افراد را از تلگرام و اینستاگرام به پیام رسان های داخلی سوق دهیم و این مهاجرت نیازمند یک تشویق است یعنی اگر تشویقی انجام نشود کاری انجام نخواهد گرفت.

سالک ادامه داد: نکته سوم این است که پیام رسان های داخلی باید صاحب مقررات شوند تا تخلفی در آنان انجام نشود.

وی در خصوص موفق بودن یا نبودن فیلترینگ تلگرام اظهار کرد: این مسئله باید روزی انجام می‌شد و ما نمی توانیم با وجود فسادهایی که در تلگرام و پیام رسان های مشابه است تا آخر منتظر باشیم که "تلگرام باشد و ماهم باشیم" و باید روزی فعالیت تلگرام و اینستاگرام به اتمام برسد.

قرار بود پایان آذرماه فیلترینگ اینستاگرام انجام شود

وی درخصوص فیلترینگ اینستاگرام، اظهار کرد: زمانی برای انجام این امر تعین شد. بنابر این بود که تا پایان آذر ماه 97  فیلترینگ انجام شود، اما همچنان زمان دقیق فیلترینگ مشخص نیست.

این عضو کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر بسته شدن تلگرام در دی ماه سال گذشته مداومت داشت و رئیس جمهور دستور رفع فیلتر را صادر نمی‌کرد امروز دچار مشکلات پیش آمده نبودیم، اما طی مصوبه هایی که صادر شده باید فیلترینگ با قوت انجام شود و امید است این مهاجرت به سمت پیام رسان‌های داخلی انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: