• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-3894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک نوازنده و آهنگساز ایرانی:

شرط چرخش چرخ فرهنگ و هنر همکاری هنرمند و ارشاد است

نوازنده و آهنگساز ایرانی گفت: امروز تمایل شنوایی عموم مردم با موسیقی ایرانی تفاوت پیدا کرده و رسانه ها یکی از موثرترین راه های آشنایی مردم با موسیقی ایرانی و محلی است.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان کامیار فانیان بعدازظهر (دوشنبه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به  آسیب شناسی موسیقی امروز در ایران، اظهار کرد: طی چند سال گذشته به دلیل وجود مافیا یا هرآنچه که بتوان آن را نامید، موسیقی ایران دچار افول شده است و این برای کشوری که دارای فرهنگ‌های گوناگون در زمینه اجرای موسیقی های ناب و اصیل است، خطرناک محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در طول ۱۶ سال تجربه‌ام در زمینه موسیقی اصیل ایرانی، دریافتم که در ایران سازهای بسیار متنوعی از هزاران سال گذشته وجود دارد، اما کمتر کسی آنها را می‌شناسد، زیرا این روزها سلیقه موسیقی جامعه به سمت این نوع سازها نمی رود.

این آهنگساز و نوازنده سازهای ایرانی تصریح کرد: امروز تمایل شنوایی عموم مردم با موسیقی ایرانی تفاوت پیدا کرده که یکی از موثرترین راه های آشنایی مردم با موسیقی ایرانی و محلی رسانه ها است.

فانیان تصریح کرد: پیشنهاد من به عنوان فردی که سال ها در این عرصه فعالیت داشته، تاسیس یک بانک اطلاعاتی موسیقی است که مردم با کمک آن بتوانند سلیقه موسیقی خود را کشف و پیگیری کنند.

وی تاکید کرد: موسیقی ایرانی به گونه ای نیست که بتوان در رستوران ها یا تیتراژهای تلویزیونی یا حتی رادیو به راحتی پخش شود و شناساندن آن به مردم، نیازمند همکاری بیشتر ارشاد با هنرمندان این عرصه است.

این آهنگساز و نوازنده سازهای ایرانی خاطرنشان کرد: چرخ فرهنگ و هنر کشور درصورتی که هنرمندان و ارشاد با یکدیگر همکاری داشته باشند، به خوبی می‌چرخد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: