• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-3890-5
  • خبرنگار : 13051
  • منبع خبر : ----

نهضت پیاده‌راه سازی به رهنان رسید/خیابان بعدی نظر است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفته، تلاش دارد هر هفته یک خیابان شهر، بر حرکت سواره محدود شود و همانطور که امروز (سه شنبه) خیابان رهنان پیاده‌راه می‌شود، هفته آینده خیابان نظر پیاده‌محور شدن را تجربه خواهد کرد.

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان با اشاره به نهضت پیاده‌راه سازی شکل گرفته در اصفهان، اظهار کرد: یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های مدیریت شهری آرام سازی ترافیک در محدوده‌های تاریخی و مرکزی شهر است. 

وی ادامه داد: معاونت حمل و نقل و ترافیک این فرایند را مهندسی شده پیش می‌برد و یکی از نمودهای آن خیابان چهارباغ عباسی بود که بعد از تجربه ۱۰۰ هفته "سه شنبه‌های بدون خودرو"، فضای فکری شهروندان و نخبگان را برای این اقدام آماده کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان افزود: امروز ادبیات پیاده‌راه سازی در شهر فراگیر و تبدیل به اصلی پذیرفته شده است. پیاده راه سازی به ایجاد فضاهای شهری، تحکیم شهروندان با شهر و ایجاد ارتباط اجتماعی کمک می‌کند. این سیاست در تمام دنیا دنبال می‌شود و موفق بوده است. امروز شهرداری اصفهان به دنبال  خیابان‌های دیگری بعد از چهارباغ عباسی است تا امکان تبدیل شدن به پیاده راه را داشته باشند. 

صلواتی تصریح کرد: پیاده راه شدن یک خیابان، تنها با تصمیم مدیران ممکن نیست و باید پیش از تصمیم گیری مطالعات کافی در این زمینه انجام شود. مطالعات شهرسازی، مطالعات اجتماعی، اقتصاد شهری، ترافیکی و حتی ایمنی و امنیتی پیاده راه سازی انجام شود. 

وی ادامه داد: اگر تمام ملاحظات انجام نشود ممکن است پیاده‌راه سازی به نتیجه خلاف اهداف خود برسد. همان‌گونه که در برخی شهرها شاهد ناموفق بودن پیاده راه‌های ساخته شده هستیم که در نهایت به حالت اولیه بازگشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: امروز خیابان ابوذر در رهنان به صورت آزمایشی در سه شنبه بدون خودرو بر روی تردد حمل و نقل موتوری بسته خواهد شد. رویدادهای متنوعی نیز در این خیابان برنامه ریزی شده است.

صلواتی افزود: بعد از خیابان ابوذر نوبت به نظر است که در بخشی از روز تردد خودرو در آن محدود خواهد شد. تلاش بر این است که در گوشه و کنار شهر، هر هفته یک خیابان به پیاده راه تبدیل شود تا فضای تعاملی برای شهروندان ایجاد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: