• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-4290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارشناس آسیب‌های اجتماعی: پکیج‌های آموزشی به روز رسانی نمی‌شود

کارشناس آسیب‌های اجتماعی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: متاسفانه در آموزش و پرورش پکیج‌های آموزشی به روز رسانی نشده و نیروهای متخصص و آموزش دیده هم هستند

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، شهریاری صبح امروز در میز گرد "در حاشیه آموزش" اظهار کرد: در بررسی آسیب‌های اجتماعی محیط‌های دانشجویی متوجه شدیم باید از آسیب‌های محیط‌های دانش‌آموزی آغاز کنیم. باید در برخی موارد بیشتر کار کنیم. 

وی ادامه داد: کمتر مشاوری می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند. مشاوران کمی در آموزش و پرورش وجود دارد اما همان مشاوران باید آموزش ببینند و کارگاه‌های آموزشی بگذرانند. باید بپرسیم دانش‌آموزانی که درگیر آسیب می‌شوند را چطور می‌شد به آنها کمک کرد.

این کارشناس آسیب‌های اجتماعی گفت: مدیران کتمان می‌کنند به بچه‌های بیش‌فعال دارند. مدیران می‌گویند دانش آموزان بیش فعال را ثبت نام نمی‌کنند و این مساله را افتخار می‌دانند. برخی مدارس برای ثبت نام مراحل بسیار سختی می‌گذارند و همین دانش‌آموزان را تحت فشار قرار می‌دهد. 

شهریاری ادامه داد: یک برچسب تیزهوش به دانش‌آموز می‌زنیم و همین برچسب سالها برای کودک مایه فشار و آسیب می‌شود. آسیب‌ها می‌تواند پیشگیری شود اما اطلاعات کافی وجود ندارد و پکیج‌های آموزشی به روز رسانی نمی‌شود. به مشاوران می‌گویند مبادا به دانش آموزان درباره فلان مساله حرف بزنی.

وی افزود: کودکان امروز در فضای مجاری حضور دارند و باید به صورت علمی به آنها برخورد شود تا دانش آنها مانع کنجکاوی شود. چقدر در آموزش و پرورش به تغییر نگرش و تغییر رفتار توجه می‌شود. باید از مشارکت‌های بین بخشی استفاده کنیم و آموزش و پرورش به تنهایی توان رفع مشکلات را ندارد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: