• سه شنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-4094-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو شورای سیاست گذاری سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود:

جشنواره داستان کوتاه زاینده رود برای نجات یک تمدن تلاش می‌کند

عضو شورای سیاست گذاری سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود گفت: انسان موجودی است که می‌تواند تمدن ساز باشد و اساس شکل‌گیری جوامع بشری اصلا همین  موضوع تمدن سازی است و خوشحالیم که جایزه زاینده رود برای نجات یک تمدن تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، رضا روحانی امروز سه‌شنبه در نشست خبری سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود، اظهار کرد: سلسله اهداف فرهنگی را برای مجموعه مدیریت شهری در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم اهداف فرهنگی را بهتر از گذشته در شهر اصفهان پیاده کنیم. 

وی افزود: توسعه و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، خلاقیت، کارگروهی و مشارکت از جمله اهداف فرهنگی هستند که برای شهر تعریف شده است. از سوی دیگر در تلاش هستیم تا سازمان‌های مردم نهاد را با مسائل فرهنگی شهر درگیر و از توان ایده‌های آنها استفاده کنیم.  

این عضو شورای سیاست گذاری سومین جشنواره داستان کوتاه زاینده رود ادامه داد: اعتقاد داریم فعالیت‌های فرهنگی باید مردم نهاد باشد و آنها هرکجا وارد کار شدند یک پله از مدیران جلوتر حرکت کرده‌اند.

روحانی تصریح کرد: انسان موجودی است که می‌تواند تمدن ساز باشد و اساس شکل‌گیری جوامع بشری اصلا همین  موضوع تمدن سازی است و خوشحالیم که جایزه زاینده رود برای نجات یک تمدن تلاش می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه جشنواره زاینده رود و جمالزاده هیچ تزاحمی با هم ندارند، تاکید کرد: در حوزه ادبیات و داستان باید بیش از این کار کنیم تعداد جشنواره های اینچنینی کم است. این جشنواره دانشجویی است و نگاه به این قشر ویژه دارد و اعتقاد داریم که فعالیت‌های دانشجویی سرشار از خلاقیت و طراوت است.

معاون فرهنگی-هنری سازمان فرهنگی، تفریحی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مشکلات و چالش های امروز جامعه با خلاقیت رفع خواهد شد، گفت: امسال در جشنواره زاینده رود موضوع فراملی نیز مطرح شده است و از این لحاظ یک گام به پیش برداشته شده است.
روحانی خاطرنشان کرد: امیدواریم جهاددانشگاهی در حوزه‌های دیگر فرهنگی نیز وارد شود چراکه توان و امکاناتش را دارد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: