• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-3493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کمک به تجاری سازی ایده‌‌های جوانان در جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران

هفتمین دوره جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی آزاد از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ اسفند ماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، دبیر اجرایی هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی بعدازظهر امروز(پنج شنبه) در نشست خبری در دانشگاه آزاد نجف آباد، اظهار کرد: هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران با 15 محور علمی شامل موضوعات پزشكی، علوم‌ دارویی، شیمی، فیزیك و هسته‌ای، نفت، گاز و پتروشیمی، مواد و متالوژی، پلیم، صنایع‌غذایی، برق، فیزیک و هسته ای، مكانیك و هوافضا، كشاورزی و منابع‌ طبیعی، عمران، كامپیوتر و فناوری اطلاعات، نساجی و معماری و بخش سایر موضوعات برگزار می‌شود.

احسان روحانی با تاکید بر اینکه این جشنواره با هدف آماده سازی فضایی برای معرفی مخترعان و مبتکران کشور و معرفی ایده ها و محصولات آنها برگزار می شود، تصریح کرد: مهلت ارسال اختراعات به دبیرخانه جشنواره تا اول بهمن ماه سال جاری است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه این جشنواره مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: شركت در این جشنواره برای تمام دانشجویان، صنعتگران و دانش‌آموزانی كه اختراع ثبت شده دارند، مجاز است.

روحانی تصریح کرد: در بخش‌های جنبی جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران، نمایشگاه محصولات و ایده‌ها، سخنرانی‌ها و كارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود.

حضور صنایع و شرکتهای دانش بنیان در هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران 

دبیرعلمی هفتمین جشنواره مخترعان، مبتكران و نوآوران دانشگاه آزاد اسلامی نیز از حضور صنایع بزرگ و شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت: یکی از مزایای این جشنواره دعوت از مدیران صنایع مختلف و شرکت های موفق دانش بنیان برای شرکت در جشنواره است تا از این طریق امکان ارتباط مستقیم مخترعان و صاحبان صنایع و شرکت ها فراهم شود و مخترعان بتوانند از تجربه های موفق این شرکت ها در امر تجاری سازی اختراعات خود بهره مند شوند.

حامد قمی اظهار کرد: همچنین به منظور ارتقای سطح آگاهی مخترعان و شرکت کنندگان سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی مختلفی از قبیل آشنایی با مالکیت فکری و ثبت اختراع داخلی و خارجی، جستجو و تحلیل پتنت، تجاری‌سازی و بازاریابی پتنت و فناوری، طرح کسب و کار و ایجاد شرکت دانش بنیان، اعتبارسنجی ایده ها و اختراعات برگزار می‌شود.

حمایت از نوآوری‌های مخترعان اولویت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد نیز در این نشست خبری با بیان اینكه حمایت از ایده‌ها و نوآوری‌های مخترعان و مبتكران یکی از اولویت راهبردی در دانشگاه آزاد اسلامی است، اظهار کرد: توجه به این راهبرد مهم و اساسی می‌تواند تحولات مهمی در زمینه كاربردی کردن دانش و پژوهش دردانشگاه رقم بزند.

امیررضا نقش افزود: لازمه اتصال اضلاع مثلث علم، فناوری و اقتصاد، تبدیل دیدگاه مصرف‌كنندگی علم بر قدرت تولید‌كنندگی علم است كه دانشگاه‌ها باید با گره‌زدن تحقیقات و پژوهش‌های خود به مسائل و نیازهای روز جامعه و صنعت به حاكمیت این رویكرد در محیط دانشگاهی كمك کنند.

به گزارش ایسنا، هفتمین جشنواره مخترعان، مبتکران و نوآوران با 15 محور علمی در تاریخ 14 الی 16 اسفندماه سال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد برگزار می شود.

کد خبرنگار: 13037


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: