• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-3992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار اصفهان:

همدلی و هماهنگی میان همه مذاهب در اصفهان وجود دارد

استاندار اصفهان گفت: در اصفهان پیروان همه ادیان با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این درسی است که مذاهب الهی به ما آموزش داده اند و به همین دلیل در این شهر همدلی و هماهنگی میان همه هموطنان با همه مذاهب وجود دارد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، عباس رضایی امروز (شنبه) در دیدار سال نو میلادی با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران، اظهار کرد: سال نو میلادی و تولد حضرت عیسی مسیح(ع) را به هموطنان ارامنه تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و خوشحالم که امروز در کنار ایشان قرار دارم.

وی افزود: هم محله‌ای هموطنان ارامنه هستم  و طی این سالیان ارامنه را فرهیخته، با وقار و با ادب دیدم و در کنار چنین مردمی که صفا و آرامش همیشه در زندگی آنها جاری است زندگی کردم.

استاندار اصفهان ادامه داد: در اصفهان پیروان همه ادیان با آرامش در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این درسی است که مذاهب الهی به ما آموزش داده اند و به همین دلیل در این شهر همدلی و هماهنگی میان همه هموطنان با همه مذاهب وجود دارد. 

رضایی تصریح کرد: هموطنان ارامنه در صنعت پیشرو بوده و هستند و امیدوارم روزگاری آنها از ارمنستان به کشور خودشان ایران مهاجرت و سکنی گزینند همانطور که امروز از ایران به سمت ارمنستان مهاجرت می‌کنند و شادی و سلامتی و شادکامی را برای هموطنان از خداوند خواستارم.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی علیه ایران ارامنه شهدای زیادی را تقدیم کردند و این نمود واقعی همزیستی مسالمت‌آمیز در کنار هم قرار گیری ادیان در کشور ایران است. 

همچنین در این دیدار اسقف اعظم سیپان کاشجیان با اشاره به اینکه از حضور و تبریکتان کمال تشکر را دارم، اظهار کرد: امنیت، آرامش و آسایش طی روزهای سال نو برقرار بود و از این موضوع تشکر می‌کنم و این آرامش را به مدیریت استان و مدیریت شهر تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: نظم و انضباط ایجاد شده موجب شد تا در ایام سال تحویل با آرامش تمام بتوانیم سال نو را جشن بگیریم. 

اسقف اعظم ارامنه اصفهان جنوب ایران با تشکر ویژه از جاثلیق آرام اول و مدیران اصفهان، ادامه داد: طی هشت سال دفاع مقدس ارامنه در این دفاع شرکت کردند و شهدا و جانبازانی نیز به کشور اهدا نمودند، این رفتار و عملکرد را جامعه ارامنه وظیفه خود دانسته و از این موضوع به عنوان نمونه‌ای همزیستی می‌توان نامبرد.

کاشجیان ادامه داد: همزیستی مسالمت آمیز در این شهر یکی از ارزش های بسیار مهم به حساب می آید، نه تنها حفظ امنیت آرامش و صلح وظیفه مسئولان به حساب می آید، وقتی در یک کشور یا شهر اقوامی از ادیان و فرهنگ های مختلف در کمال صلح در کنار هم هستند باید از مسئولان تشکر کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: