• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9710-4092-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با اشاره به حذف موانع میان نمازگزاران و مسئولان

سلیمی: در زمان جنگ فرماندهان در خط مقدم مبارزه با دشمن بودند

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: اگر مسئولان صادقانه در کنار مردم حاضر شوند و مشکلات آنها را بشنوند و اگر غیر قابل حل است حقیقت را به مردم بگویند قطعا فاصله بین مسئولان و مردم کمتر می شود.

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ضرورت رفع موانعی که بین مسئولان و مردم فاصله انداخته است، بیان کرد: متاسفانه زمانی که ما انقلاب را از بعد از جنگ نگاه می کنیم، بحث اشرافی گری و فاصله بین مردم و مسئولان زیاد شده است. در زمان جنگ فرماندهان و سربازان در یک جا غذا می خوردند و در یک جا استراحت می‌کردند و همیشه فرماندهان پیشگام و در خط مقدم مبارزه با دشمن بودند.

وی در ادامه اظهار کرد: اما امروز اگر مردم بخواهند یک مسئولی را در یک اداره ببینند باید از مدت‌ها پیش نوبت بگیرند و هرچقدر مقام آن فرد بالاتر باشد ملاقات با آن مسئول سخت‌تر خواهد شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: این در حالی است که جایگاه امروز مسئولین  به خاطر رای مردم است. متاسفانه امروز بیشتر وقت مسئولان صرف حضور در جلسات می شود و هر وقت مردم مراجعه می کنند می‌گویند مسئولان در جلسه هستند. 

وی افزود: اگر مسئولان صادقانه در کنار مردم حاضر شوند و مشکلات آنها را بشنوند و حل کنند و اگر غیر قابل حل است حقیقت را به مردم بگویند قطعا فاصله بین مسئولان و مردم کمتر می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدام امام جمعه موقت نماز جمعه تهران در راستای برداشتن نرده‌های بین مردم و مسئولان، اظهار کرد:  نماز را مردم در زمان پیامبر (ص) نیز در کنار ائمه معصومین ادا می‌کردند و فاصله‌ای در بین مردم و پیامبر و امامان نبود. رعایت مسائل امنیتی نباید به گونه‌ای باشد که مسئولان را از مردم جدا کند.

سلیمی در پایان گفت: مسئولان و مردم باید در یک خط باشند همان طور که در زمان جنگ سربازان و فرماندهان در یک خط بودند. مسئولان اجرایی و معنوی ما باید در کنار مردم باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: