• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-16595-5
  • خبرنگار : 13095
  • منبع خبر : ----

معدوم سازی 210 کیلوگرم ماهی فاقد هویت در اردستان

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان گفت: 210 کیلوگرم ماهی فاقد هویت از دو دستگاه خودروی کشف و ضبط شد و محموله مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

میثم استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: طی بازرسی‌های مستمر در سطح شهر توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این شبکه، تعداد دو دستگاه خودروی حامل ماهی فاقد هویت و غیر بهداشتی در سطح شهر توقیف شد.

وی افزود: پس از اخذ دستور مقام قضایی مقدار 210 کیلوگرم ماهی فاقد هویت کشف و ضبط و محموله مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اردستان در مورد خصوصیات ظاهری و معیارهای تازگی ماهی، افزود: چشم‌های ماهی تازه به صورت کاملاً برآمده سیاه با مردمک روشن و قرنیه شفاف، آبشش ها به رنگ قرمز روشن، پوست روشن و بدون تغییر رنگ و درخشنده است.

استکی همچنین در مورد شرایط حمل، نگهداری و عرضه ماهی تازه گفت: حمل و نقل ماهی تازه باید ضمن رعایت ضوابط و با اخذ گواهی بهداشتی قرنطینه‌ای و به صورت یخ پوشانی کامل فرآورده و صرفاً توسط خودروهای واجد پروانه اشتغال به حمل از اداره کل دامپزشکی استان انجام گیرد.

وی با بیان اینکه عرضه ماهی تازه نیز باید در مراکز عرضه مجاز در زیر پوشش پودر یخ مناسب انجام پذیرد گفت: از شهروندان می‌خواهیم فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را تنها از مراکز مجاز عرضه که تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی هستند تهیه کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی اردستان، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده فروش فرآورده‌ها به صورت سیار، گزارش آن را جهت رسیدگی با شماره چهار رقمی 1512 دامپزشکی در میان بگذارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: