• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-16695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره ثبت احوال نطنز خبر داد:

ثبت 420 ولادت و 175 فوت از ابتدای سال تا کنون در نطنز

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نطنز گفت: در 9 ماهه نخست امسال در شهرستان نطنز، 420 مورد ولادت، 175 مورد فوت، 206 مورد ازدواج و 70 مورد طلاق ثبت شده است.

حسن طیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: در 9 ماهه نخست امسال در شهرستان نطنز، 420 مورد ولادت، 175 مورد فوت، 206 مورد ازدواج و 70 مورد طلاق ثبت شده است که ولادت با 20 درصد کاهش، وفات با 25 درصد کاهش، ازدواج با 12 درصد کاهش و طلاق با 57 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده است.

وی افزود: بیشترین نام‌های پسران تازه به دنیا آمده در نطنز، اسم‌های ترکیبی با محمد مانند محمدحسین، امیرمحمد، محمدعلی و غیره و یا نام‌هایی مانند امیر، امیرمحمد، امیر حسین و امیر علی بوده است.

رئیس اداره ثبت احوال نطنز گفت: بیشترین نام‌هایی که برای نوزادان دختر به دنیا آمده در نطنز انتخاب شده، فاطمه، فاطمه زهرا، نازنین زهرا، ملکا، ملیکا و روشا بوده است.

وی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی در و وجود اماکن فرهنگی و مذهبی در هر مکانی می‌تواند در انتخاب نام برای نوزادان در آن منطقه تأثیرگذار باشد که به علت قرارگیری امامزاده آقا علی عباس(ع) در شهرستان نطنز، علاقه به انتخاب نام علی عباس در شهرستان نطنز به ویژه در بادرود زیاد بود که با نامه‌نگاری‌ها این اسم نیز در لیست نام‌های مجاز قرار گرفته است.

طیبی خاطرنشان کرد: طبق آمار دقیقی که از 27 سال پیش تاکنون در نطنز به صورت مکتوب گردآوری شده است، بیشترین ولادت نوزاد متعلق به سال 1371 به تعداد 731 مورد و کمترین میزان ولادت 391 مورد در سال 1382 بوده است.

وی گفت: بیشترین وفات نیز متعلق به سال 1379 به میزان 290 مورد و کمترین میزان فوتی در شهرستان نطنز به میزان 131 مورد متعلق به سال 1371 بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: