• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-16795-5
  • خبرنگار : 13093
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز خبر داد:

اتمام آواربرداری و تسطیح اطراف آتشکده نطنز

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز گفت: سرانجام با همکاری شهرداری و دوست داران و فعلان میراث فرهنگی نطنز، آواربرداری و تسطیح اطراف آتشکده به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در نطنز، پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) حسین یزدانمهر در حاشیه آواربرداری اطراف آتشکده نطنز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با همکاری نهادهای شهرستان و مردم نطنز، آواربرداری و تسطیح اطراف آتشکده ساسانی این شهر به پایان رسید.

وی افزود: در زمان قدیم خانه‌هایی اطراف این بنا ساخته شده بود و آن را محصور کرده بود که با توجه به ارزش و اهمیت بنای تاریخی آتشکده نطنز به منظور آزادسازی این بنا، خانه‌های اطراف خریداری و آزادسازی شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: با توجه به طرح نهایی بازسازی اطراف آتشکده نطنز، تمام خانه‌های اطراف آتشکده باید تخریب و آواربرداری می‌شد که این موضوع انجام شد.

وی تصریح کرد: با توجه به سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به نطنز در ماه‌های گذشته و تأکید وی برای بازسازی این مکان تاریخی زیبا، یک مرحله دیگر از بازسازی‌ها انجام شد.

یزدانمهر خاطرنشان کرد: مقرر شده که ردیف بودجه ملی برای ساخت و ترمیم گنبد این اثر تاریخی تخصیص یابد که با تخصیص این بودجه بلافاصله گنبد آتشکده نطنز نیز ساخته و ترمیم می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: