• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9710-16895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرما و باران برای آخر هفته دشت کاشان

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: سامانه بارشی که فعالیت آن از مناطق غربی و جنوبی استان آغاز شده در روزهای پایانی هفته جاری  به تدریج به مناطق مرکزی و شرقی کشیده خواهد شد.

عباس ارغوانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر موج ناپایداری از بعداز ظهر چهارشنبه بر آسمان دشت کاشان است که بر این اساس افزایش ابر و بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در تحلیل نقشه‌های هواشناسی، روز چهارشنبه بیشترین و کمترین درجه دما به ترتیب 12 و صفر پیش‌بینی می‌شود که در شمال دشت کاشان هوای ابری با بارش پراکنده و در بخش‌های قمصر، نیاسر و برزک بارش برف قابل انتظار است.

رییس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: بنا به نقشه‌های هواشناسی، پدیده غالب روزهای پنج‌شنبه و جمعه دشت صاف تا کمی ‌ابری همراه با کاهش‌محسوس‌دما پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به کم سابقه بودن خشکسالی سال آبی گذشته تأکید کرد: با وجود بارش‌های مطلوب، عواملی همچون زمین بدون رطوبت، جذب بارش‌ها به زمین و تبدیل نشدن آن به روان آب و سردی هوا موجب کم تأثیر شدن بارندگی‌ها بر منابع آب شده است.
 
ارغوانی گفت: با توجه به ناچیز شدن منابع آب، افزایش بارندگی‌ها در برهه‌ای از زمان به معنای تمام شدن دوران خشکسالی و تقویت منابع آبی نیست، بنابراین رعایت تمام الگوهای کاهش مصرف آب در تمام فصول سال ضرورت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: