• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-7894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نخستین نمایشگاه صنعت سینما در اصفهان برگزار می شود

یک عضو شورای سیاستگذاری توسعه صنعت سینمای اصفهان گفت: نخستین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان جهت شناساندن استعدادهای موجود در اصفهان برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، محمد جواد صرامی، در نشست خبری نخستین نمایشگاه توسعه صنعت سینمای اصفهان اظهار کرد: نخستین نمایشگاه توسعه صنعت سینمای اصفهان از ۳۰ بهمن تا سوم اسفندماه سال جاری در پردیس سینمایی سیتی سنتر برگزار می شود و هدف از برگزاری آن تبیین ضرورت توجه به صنعت سینما (قابلیت تبدیل سینما به اقتصادی پایدار و مولد)، ایجاد بستری مناسب جهت شناسایی استعدادهای موجود در عرصه صنعت سینما، معرفی سطح توانمندی صنعت سینما به شهروندان، سرمایه گذاران داخلی و سینماگران خارجی و شبکه سازی بین فعالان صنعت سینما است.

وی افزود: عوامل حقیقی و حقوقی اعم از نهادهای خصوصی و دولتی و موسسات تولید فیلم چه آن‌ها که مجوزهای لازم را دارند و چه آنها که در روند کسب مجوزهای لازم هستند می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند و در امر سرمایه گذاری نیز سازمان های دولتی و نیمه دولتی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و خانه سینماگران اصفهان، مراکز فنی، استودیوهای تامین و تولید، دبیرخانه ها و مراکز جشنواره ها می‌توانند وارد عمل شوند.

صرامی با اشاره به برپایی رویدادهای جنبی این نمایشگاه گفت: رویدادهای جنبی این جشنواره جزئی از اهداف اصلی برگزاری آن است و شامل دوره پیچینگ، تست بازیگری، طراحی صحنه، موسیقی متن، گپ سینمایی، انتقال تجربه، کارگاه های آموزشی با حضور فعالان سینمایی و ...می شود.

او ادامه داد: پیچینگ، برنامه ای برای جذب سرمایه گذار است و برگزیدگانی که در کارگاه پیچینگ شرکت کرده باشند می توانند با ارائه طرح های خود برای سرمایه گذاران، بخشی از سرمایه ملی لازم برای ساخت فیلم خود را تامین کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: